Ако ви е потребнo брзо да намалите некој килограм, ова е совршеното решение…

За оние кои сакаат во краток рок да изгубат неколку килограми, нормално без гаранција дека тиe подоцна ќе се вратат, можеби е идеален овој напиток за кој велат дека во рок од 5 дена може да ви намали 3 килограми.

Состојки:
– половина китка магдонос
– 1 лимон
– 1 чаша вода

Подготовка:
Магдоносот исецкајте го (најдобро во блендер), исцедете го сокот од лимон и налејте го со вода.

Advertisement

Начин на консумирање:
Сокот би требало да го пиете наутро на празен стомак, само 5 дена, а потоа да направите пауза од 10 дена. Овој сок помага при согорување на калориите, го храни нашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и овозможува брзо ослободување од наталожените течности во организмот. За пет дена можете да ослабите до три килограми.

Advertisement