Сите се нервираме од досадните влакна кои растат иако постојано ги бричиме. Веројатно користите различни методи за отстранување на влакна. Дали сте го пробале овој?

Потребни состојки:

-Една шолја бебешко масло

-Една мала каша од 2% јод

Advertisement

Подготовка:

Подготовката е многу едноставна и само треба добро да се измешаат овие состојки.

Употреба:

Нанесете ја смесата на саканото место и тријте, оставете 2-5 минути, а потоа отстранете ја со влажна крпа.Направете го овој третман неколку дена и ќе забележите подобрување.

Честата употреба на хемикалии за овие цели може да има лош ефект врз вашата кожа. Затоа користете поприродни методи и намалете ја употребата на жилети за еднократна употреба бидејќи немаат ефект. Доколку веќе ги користите, менувајте ги редовно и чистете ги.

Advertisement