Ќе ви ги исчисти дишните патишта и ќе ги зајакне и исчисти вашите бели дробови

Тешко е да се најде вистинскиот лек за чистење на белите дробови. Тие дејствуваат како сунѓер, филтрираат се‘, од загаден воздух, преку цигари. Тие акумулираат слуз, што може да доведе до сериозни последици. Акумулацијата на слуз и слуз во белите дробови не е само многу непријатна, туку во тешки случаи може да доведе до задушување.

Откако алвеолите на белите дробови се подмачкани, потребен е многу посебен лек за да се излечи тој проблем.

Сепак, постојат домашни лекови кои ќе помогнат самостојно да се исчисти овој орган, а еден од најпопуларните го користат Русите со векови.

Advertisement

Пробајте го овој природен препарат кој ќе помогне да се исфрли слузта и што ќе ви го олесни чистењето на бронхиите. Тоа е особено ефикасно за кашлица која е предизвикана од пушење цигари.
Потребни состојки:

– 1 лажица јаболков оцет
– мало парче свеж корен од ѓумбир (големина 6-8 мм)
– 1 лажица кокосово масло
– 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

Исечете го ѓумбирот на парчиња и ставете го во чаша вода. Варете го и оставете пијалакот да се излади. За силна кашлица, додадете кокосово масло, јаболков оцет и мед. Пијте ја оваа количина одеднаш.

Пијте домашен „лек“ за чистење на бронхиите и пулпата секогаш кога ќе почувствувате дека ви е тешко да дишете.

Извор: stil.kurir.rs

Advertisement