‘Рчењето може повеќе да им пречи на луѓето околу вас, но ако се обидувате да се ослободите од него, еден пијалок ќе ви помогне.

‘Рчењето е состојба која може да се појави во секое време, иако е почеста кај мажите, како и кај луѓето со прекумерна тежина.

Експертите советуваат вежби за дишење, но постои и пијалок кој може да ви помогне.

За овој напиток ви требаат половина лимон, парче ѓумбир, две јаболка и два моркови. Сето ова ставете го во блендер и додадете малку вода. ѓумбирот ќе ги отвори дишните патишта, а во комбинација со јаболко и морков благотворно делува на вашето тело

Advertisement

Овој домашен сок испијте го неколку часа пред да си легнете. Ова е најдобриот начин да се елиминира слузта, која е една од главните причини за ‘рчењето.

Advertisement