РЕЦЕПТ РУСКО ЧУДО: Ги прави белите дробови на пушачите чисто нови за 3 месеци

Името звучи силно, но ефектот од напивка е навистина чудо за прочистување на белите дробови на пушачите!
Ако сте пушач, тогаш во никој случај не ја пропуштајте оваа статија.

Бидејќи благодарение на неа, или поточно на напивката, ќе постигнете целоснао прочистување на белите дробови и како ништо може да го натерате вашиот лекар да си ја скине дипломата.Напивката ја нарекуваат руското чудо и макар да звучи силно, тоа навистина е такво. Ефектот од него е необјаснив досега и за лекарите, бидејќи по три месеци употреба, тоа помага за целокупно прочистување на белите дробови. А што е поважно од тоа за луѓето кои никогаш не можат да се откажат од цигарите.

Оваа напивка се прави од билката тегавец која е призната како една од петте најдобри билки за прочистување на белите дробови. Тој е користен повеќе од стотици години, а својствата му се да ублажува и лекува кашлицата и се познати во целиот свет.

Advertisement

Освен тоа тегавецот смирува брзо воспалени мукозните мембрани, ако имаме таков проблем и како целина ги лекува беспрекорно воспаленијата на белите дробови.Може брзо да си ја приготвите оваа напивка дома а насоките се сосема елементарни. Треба само да се снабдите со грст ситно листови од билката тегавец и да ги ставите во стаклена тегла.

Одозгора ги преливате со половина литар нужно зовриена вода, затворете теглата и оставете напивката да отстои на работна маса или некаде на друго место два часа -но не и во фрижидерот.

Откако поминат тие два часа, исцедете ја напивката и може да ја пиете. Вие си оценувате по колку пати и кога да пиете, но задолжително треба да испиете целата течност за еден ден. Следниот ден правите повторно и така три месеци, по што се запира, за да се направи пауза.

По три месеци навистина ве советуваме да одите на лекар и сами да констатирате позитивните промени во белите дробови . А најважно што следува исто од пиењето на напивка е дека по првиот квартал многу пушачи сами ги откажуваат цигарите. Само затоа што се доживува неподносливост кон никотин. И најголемото чудо – не се дебелеете од тоа!

Advertisement