Се што треба да направите се 250 гр лук и 15 лимони

Оние кои го пробале велат дека рускиот рецепт за каша што раствора згрутчување на крвта навистина помага!

Се препорачува за сите кои имаат проблеми со воспаление на површните вени и кои боледуваат од проширени вени.
Се што треба да направите се 250 гр лук и 15 лимони.

Сомелете го лукот во блендер. Додадете добро измиени лимони (со кора) и сè заедно изблендирајте.

Advertisement

Сè убаво измешајте и истурете во стаклена тегла. Теглата не ја затворајте со капак, туку покријте ја со газа.

Пијте по една лажица од оваа смеса еднаш дневно, со чаша топла вода. Да се ​​чува во фрижидер и да се консумира редовно.

Advertisement