Направете го овој едноставен напиток за чистење на телото од маснотии. Особено добро ќе дојде по обилните оброци и за време на диета. Потребни ви се само 2 состојки кои дефинитивно ги имате во фрижидер.

Компоненти:

– 400 гр целер
– 1 кг лимон

Постапка:

Advertisement

Изрендајте 400 гр корен од целер. Додадете го во 2 литри вода и изрендајте малку кора од лимон. Гответе 20 минути, а потоа оставете да се излади 5-6 часа. Исцедете 1 кг лимон и додадете го во водата со ренданиот целер. Процедете ја течноста во цедалка и истурете ја во стаклено шише.

Потрошувачка:

Конзумирајте го овој напиток пред јадење 3 пати на ден.

Испијте околу 1 dl, а можете да го разредите со вода. Напитокот чувајте го само во фрижидер.
СПОДЕЛИ СО ПРИЈАТЕЛИ:

Advertisement