Светот полуде по ВИТАМИНСКАТА БОМБА: ЕДНА кафена лажичка од смесата дневно ќе ја направи КРВНАТА СЛИКА СОВРШЕНА
Го зајакнува имунитетот и ја подобрува крвната слика
Покрај тоа што е здрав, многу е вкусен и може да се користи колку сакате. По само две недели консумирање, проверете ја вашата крвна слика и бидете пријатно изненадени.

Покрај тоа што е здрав, многу е вкусен и може да се користи колку сакате. По само две недели консумирање, проверете ја вашата крвна слика и бидете пријатно изненадени.

За да го подготвите овој природен лек, потребно е:

  • 200 мл мед,
  • 200 гр ореви,
  • 200 гр суво грозје,
  • 200 ml сок од морков,
  • 200 ml сок од цвекло i
  • 2 лимони

Измијте 2 лимони. Исечете ги на половина и отстранете ги камењата. Сомелете ги со кората (ако се испрскаат – извадете ја кората) и ставете во стаклена тегла од литар. Во смесата од мелен лимон додајте мед, сок од исцедена репка и сок од исцеден морков и промешајте.

Advertisement

Потоа во смесата додајте ситно сечкани или мелени ореви и суво грозје. Повторно измешајте сè и ќе добиете околу 1 кг вкусна и здрава мешавина од лекови. Чувајте го во стаклена тегла во фрижидер. Земете една кафена лажичка три пати на ден пред јадење.

Advertisement