ЦРВЕНО ВИНО СО ЛУК – Денеска ви подготвивме уште еден одличен совет за да ви покажеме дека природата е секогаш на страната на здравјето. Направете го овој напиток од црвено вино и лук и уживајте во неговите здравствени придобивки.

Луѓето кои воопшто не пијат вино или алкохол можат да пијат повеќе природни сокови од грозје , цреши и слично, бидејќи содржат многу здрави состојки.

Еве некои од придобивките од оваа мешавина:

 • Чиста крв
 • Го елиминира вишокот маснотии
 • Ги подобрува телесните функции
 • Чист организам
 • Го зајакнува имунитетот
 • Го елиминира вишокот сол од телото
 • Го зајакнува метаболизмот
 • Заштитува од грип
 • Рецепт за моќен лек од лук и црвено вино
 • Ова ќе ви треба за рецептот:

  Advertisement
  • 12 чешниња лук
  • Половина литар црвено вино
   Упатство за подготовка на овој природен лек:
  • Исечете 12 чешниња лук на четвртинки и ставете ги парчињата во стаклена тегла. Додадете половина литар црвено вино. Добро затворете го садот и држете го покрај прозорецот, бидејќи овој лек бара сончева светлина. Не заборавајте да го мешате повремено, а 2-3 пати на ден е сосема доволно. По две недели, процедете ја смесата и чувајте го лекот во стаклено шише.

   Како и колку да се користи:

   Земете една кафена лажичка од лекот 2-3 пати на ден. Третманот треба да трае еден месец. Овој лек може да се користи еднаш на секои шест месеци.

   Рецептот за вино и кромид е навистина многу моќен, направете го сами!

   Забелешка:

   Природните лекови на нашиот портал се превентивни препораки за водење здрав начин на живот. Доколку имате здравствен проблем, прво нешто што треба да направите е да се консултирате со лекар. Во никој случај не треба да се потпирате на алтернативна медицина без стручен совет.

   Advertisement