За да не се задржат токсините во крвта, треба да се прави периодично чистење. Со задржување на токсините во крвта, стануваме хронично уморни, страдаме од надуеност и имаме проблеми со циркулацијата.

Овие проблеми може да се отстранат со едноставен приготвен пијалок од вашата кујна. Се што ви треба е лук и црвено вино.

Овој медицински напиток ја чисти крвта, го отстранува вишокот маснотии и сол од телото и го забрзува метаболизмот.

Компоненти:

Advertisement

– 12 чешниња (делови) лук (по можност домашен)
– половина литар црвено вино (по можност домашно)

Подготовка:

Излупете ја кората и ставете ја во стаклено шише. Додадете половина литар црвено вино и цврсто затворете го шишето.

Чувајте го на сончево / светло место околу две недели (14 дена). Протресете го неколку пати на ден за да се измешаат состојките.
v
По две недели, процедете ја содржината на шишето и вратете го во истото шише што претходно го измивте.

Земете 1 лажичка три пати на ден за еден месец.

Предупредување:

Ова е моќен напиток за чистење и зајакнување на крвта, затоа нанесете го во интервали од 6 месеци помеѓу два третмани.

Advertisement