Јадете го ова за вечера 3 дена и еве што ќе изезе од вашиот стомак

Салатата која ќе ви ја покажеме, ќе ви помогне да ги исчистите цревата и ќе ја оддржите нормална Ph вредноста во желудникот. Што значи дека добро ќе делува на вашиот дигестивен систем.

Намирниците кои ја сочинуваат оваа салата, се богати со влакна, минерали и пектин, кои ќе помогнат за оддржување на цревната

Потреби состојки:

Advertisement

– Маслиново масло

– Лимунов сок

– Репка

– Зелка

– Морков

Припрема:

Зелката, морковот и репката изрендајте ја и помешајте ја во длабок сад. Можете да додате и малку целер. оставете да одстои за да се ослободи сок, а потоа додадете лимунов сок. Салатата не ја солете.

Оваа салата ќе даде позитивни резултати, а вие не заборавајте дека и покрај конзумирањето на оваа салата, треба да јадете здрави намирници и да пиете многу вода.

Advertisement