2 НЕДЕЛИ СО ПИЕЊЕ ЈАБОЛОКВ ОЦЕТ НА ВАКОВ НАЧИН: Тврди дека излечила артритис, воопшто не чувствува болка!(РЕЦЕПТ)

Линда ги испроба сите лекови и терапии, но ништо не можеше да и ја ублажи болката во зглобовите додека не го проба овој природен лек.
Линда Фокнер е 50-годишна Британка на која и беше дијагностициран артритис во 2006 година. Таа најпрво почнала да чувствува болки во тупаниците, а набрзо се преселила во пределот на грбот и вратот, а нејзината состојба се влошувала од ден на ден.

За да ја ублажи болката од болните зглобови, таа пробала безброј третмани.

Таа пробала сè, од додатоци за зајакнување на зглобовите, како што се хондроитин, глукозамин и колаген , до опасните стероиди и лекови против болки. Ниту еден третман или лек не и помогна на долг рок. По краткото олеснување, болката во зглобовите постојано се враќала.

Advertisement

А потоа еден ден дознала за приказната за Сара Гал, која излечила артритис користејќи пијалок направен од јаболков оцет и мед . Решила сама да го проба, па јаболковиот оцет конечно ја спасил од болка.

Јаболков оцет за здравје на зглобовите

Со векови е познато дека оцетот има бројни позитивни фактори врз целокупното човеково здравје. Меѓу другото, јаболковиот оцет се покажа како одлична алатка која го чува здравјето на зглобовите и коските. Напитокот направен од јаболков оцет и мед е одлична комбинација која лекува артритис . Двете намирници ја зголемуваат подвижноста на телото, ги штитат зглобовите и коските од распаѓање и го спречуваат воспалението.

Мешавина за третман на артритис

Состојки: 1 лажица јаболков оцет, 1 лажица суров мед, 1 шолја топла вода.

Подготовка: Во шолја топла вода измешајте 1 лажица јаболков оцет и 1 лажица суров мед. Пијте два пати на ден.

Линда ја пиела оваа смеса секој ден, наутро и навечер.

По само 2 недели се чувствувала подобро . Тоа беше прв пат од 2006 година да може да живее нормално – без болка.

Придобивките од јаболков оцет

Ја намалува болката во зглобовите; Болката во зглобовите може да биде предизвикана од недостиг на минерали, па затоа исхраната базирана на храна богата со овие хранливи материи помага при артритис.

Јаболковиот оцет е моќен природен лек за зглобовите бидејќи содржи изобилство на минерали, како што се магнезиум, калциум, калиум и фосфор.

Advertisement