Хороскопските знаци кои се осудени на страдање оваа недела, 01-05 АВГУСТ

0
Хороскопските знаци кои се осудени на страдање оваа недела, 01-05 АВГУСТ ОВЕН Не гледате поента и сè оваа недела ви изгледа монотоно. Сепак, монотонијата на...

Истурете го ова во мијалникот и одводот ќе се отпушти без...

0
Истурете го ова во мијалникот и одводот ќе се отпушти без водоводџија Затнат мијалник е проблем со кој се соочува секоја домаќинка. Но, само искусните...

Потопете ја рибата во ова пред пржење и секогаш ќе биде...

0
Потопете ја рибата во ова пред пржење и секогаш ќе биде уникатно вкусна Секоја домаќинка сака да готви вкусна пржена риба без да направи нејзиниот...

Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација – нема...

0
Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација - нема да експлодира ниту една тегла Повеќето домаќинки ги стерилизираат теглите кога подготвуваат зимница, бидејќи...

Краставиците ќе траат најмалку еден месец и ќе изгледаат свежо ако...

0
Краставиците ќе траат најмалку еден месец и ќе изгледаат свежо ако го направите ова Во периодот јули-август, многу градинари собираат богата жетва на краставици. Искусните...

ЛЕТААТ ПРИЈАВИ! СЕ ЗБОГАТУВААТ со доплати за авиони и автобуси: Тур-оператори...

0
Туристичкиот инспекторат веќе поднесе прекршочни пријави против неколку агенции кои наплатуваа доплати Откако туристичките агенции пред почетокот на летната сезона најавија дека поради поскапувањето на...

Бектеши: Не може да бидат субвенционирани домаќинства со приходи од 10...

0
Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, коментирајќи го воведувањето на блок тарифите за електрична енергија, уште еднаш повтори дека солидарност мора да постои, како...

Телефонот од Брза Помош не претанува да ѕвони: И болни и...

0
И болни и здрави на удар од пеколните горештини. Десетина колапси дневно евидентираат во скопската брза помош овој топол период. Утринава се онесвестила млада...

ВНИМАВАЈТЕ! ОД ДЕНЕСКА KАЗНА до 2.000 ЕВРА за сите кои ќе...

0
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на ЈП „Национални шуми“ – Скопје. согласно член 57 став 2 од Законот за шумите, даде согласност...

Д-р Боровиќ открива што треба да јадеме во лето, а што...

0
Одредени овошја имаат бројни здравствени придобивки, а еве кои треба да ги јадете особено за време на жештините. Д-р Петар Боровиќ истакнува дека не треба...

Последни објави

ТИВОК УБИЕЦ: Подмолната болест секој ден одзема животи во МАКЕДОНИЈА, веднаш закажете преглед

0
Секој трет човек со дијабетес тип 2 ќе развие кардиоваскуларни болести, најчесто атеросклероза. Животот со дијабетес не е лесен, но е далеку од страшен. Откако...

Денес се празнува: Светата маченичка ГЛИKЕРИЈА: Обичаите велат дека НИКОГАШ не треба да палите...

0
Ќерка на еден гувернер на Рим. По смртта на татко ѝ, осиромаши и се насели во Трајанопол во Тракија. Во времето на нечестивиот цар...

ДЕНЕСКА ПРОСЛАВУВАМЕ СВЕТА ТРОЈЦА: Се верува дека денес се простуваат сите гревови, а ОВА...

0
Овој празник е секогаш во недела, на педесеттиот ден од Велигден. Македонската православна црква и нејзините верници денеска го слават празникот Слегување на Светиот Дух...

Се забавувала, па следното утро се разбудила со чудна БОЛКА во НОЗЕТЕ: Останала без...

0
Мислела дека вакво нешто никогаш не може да и се случи. Студентка по француски и шпански на Универзитетот во Нотингем открила дека откако поминала време...

ОДМОРОТ И СЕ ПРЕТВОРИЛ ВО ХОРОР: Кога влегла во апартманот останала без зборови (ФОТО)

0
На терасата фасадата паѓаше, чепкалки за уши од претходни гости, а лимениот покрив паднал. Еден млад човек започна лавина од коментари на Твитер откако го...