Потрошив цело богатство за да имам дете: Се борев со ГОДИНИ,...

0
Потрошив цело богатство за да имам дете: Се борев со ГОДИНИ, а потоа мојот сон стана КОШМАР, го уништив мојот живот. Една Британка со години...

БИЛА НАЈМОЌНАТА ЖЕНА НА ТУРСКАТА ИМПЕРИЈА И ОМИЛЕНA НА СУЛТАНСКОТО ВЕЛИЧЕСТВО:...

0
Султанија Хурем била моќна жена која се истакнувала по својата претпазливост, а вака всушност изгледала. Султанија Хурем засекогаш беше овековечена на малите екрани од две...

ЖЕНА РОДИ БЛИЗНАЦИ, ОТИШЛА КАЈ ГИНЕКОЛОГ ПО 4 МЕСЕЦИ: Не можела...

0
Она што особено привлече внимание во видеото е секако како таа се справува со своите четири бебиња. Мама Ерика Перез стана многу популарна на социјалните...

Д-Р СРЃАН МАРКОВИЌ: Ако се борите со гасови, дијареа, запек или...

0
Не дозволувајте навидум безопасно нарушување на дебелото црево - синдром на нервозно дебело црево - да ви го уништи квалитетот на животот. Брзиот начин на...

ЗОШТО МАКЕДОНКИТЕ ИЗГЛЕДААТ СТАРИ ПО 50 ГОДИНА: СЕ ПРЕТВОРААТ ВО БАБИ...

0
Дали сте забележале кај вашите постари дами во семејството дека кога ќе наполнат 50 години изгледа дека има голема промена во нивниот изглед? Но,...

СУПЕР ТРИК – ЕВЕ КАКО ДА ГИ НАПРАВИТЕ ЗАВЕСИТЕ ДА ВИ...

0
Миењето завеси не е така лесна работа, а добрата домаќинка големото чистење на домот го започнува и завршува со работата околу завесите, пишува Лепа...

Споил 3 контејнери и создал куќа чија внатрешност ќе ве остави...

0
Рециклирањето стана многу популарно во последниве години. Овој тренд опстојува и во градежништвото, каде дизајнерите и архитектите користат разни стари материјали за да создадат...

ДОАЃААТ ПАРИ ЗА 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Еве кој ќе добие ПАРИ...

0
Играме уште еден ѕвезден рулет, а ни претстои возбудлива астролошка недела, бидејќи на 21 март ја очекува Млада Месечина во Овен, но и влегување...

Решена дилемата кој да плати за поправки во стан под кирија:...

0
Голем број луѓе живеат во станови под кирија, а многумина мораа да платат за поправки на недвижен имот иако не се сопственици, па многу...

Кој орган од што страда? Плуќата страдаат од осаменост, бубрезите од...

0
Ова сваќање влече корени од кинескта медицина… Ништо необично е кога ќе кажеме дека емоциите влијаат на физичката состојба кај човекот. Ова сваќање потекнува од кинеската...

Последни објави

ДЕНЕС Е СВЕТИОТ АПОСТОЛ ЈУДА: Кажи ги овие зборови и Божествениот ЈУДА ДА ВИ...

0
Еден од дванаесетмината. Син на Јосиф и Салома (но не Саломија Витлеемска), а брат на Јаков, братот Господов. Со Салома, ќерката на Ангеј (син...

ПРВИТЕ лубеници не ги јадете, полни се со НИТРАТИ: За само 5 СЕКУНДИ проверете...

0
Првите лубеници веќе се појавија на пазарите и во продавниците за храна, но лекарите предупредуваат на опасноста од штетните состојки на овие зеленчуци. Сезоната на...

Cмоквите пpaват чyда во opганизмот, еве зошто жените тpeба да ги jaдат после 40-та...

0
Јапонските научници докажаа дека главната состојка на смоквите – бензалдехид, придонесува за намалување на тyмopите кај луѓето. Имено, тие тврдат дека ова сочно овошје покажало...

Овие осум јадења се вклучени во исхраната на луѓето кои живееле над 100 години

0
Овие осум јадења се вклучени во исхраната на луѓето кои живееле над 100 години1. Сланина Сузана Мушат Џонс доживеала 116 години. Таа беше позната по...

Вечерва погледнете ги НЕБОТО и ЅВЕЗДИТЕ: Желбите ќе се остварат, не ја пропуштајте оваа...

0
Подгответе се за магичен спектакл, некои можности вредеа да се чекаат. Дождовите на ѕвездата што паѓа, односно метеорските дождови не само што претставуваат убава и...