ВОЕНА ДИЕТА: Може да ви помогне да изгубите и до пет...

0
Пробајте популарен метод за слабеење. Воената диета главно се користи за брзо слабеење. Од своето основање, далечната 2007 година, воената диета со години е спас...

ПРОЈА СО МЛАДО КРОМИДЧЕ И СИРЕЊЕ: Мека како пена, сочна и...

0
Проја секогаш беше првиот избор на нашите постари - главна замена за леб. Оброк како ниеден друг. Проја е омиленото јадење на повеќето луѓе, особено...

ЕВЕ КАКО ОСЛАБЕВ 20 КГ ЗА 9 МЕСЕЦИ: Ако сакате да...

0
Британи Меккрисал е 27-годишна девојка која ослабела 20 килограми преку посебен режим на исхрана и вежбање. Веќе ви пишувавме за најдебелиот Србин кој успеал да...

ЕВА КАКО ИЗГЛЕДА ЖЕНА КОЈА БЕШЕ НА ДИЕТА СО ЗЕЛКА: Сите...

0
Дознајте како оваа девојка од предмет за потсмев и големина 3xl стана непрепознатлива фигура и дури 5 броја помала! Лора Френхам претрпе навреди бидејќи на...

ЗА ДА ЈА НАПРАВИТЕ САЛАТАТА ОД ЗЕЛКА ВКУСНА НА КРАЈ, МОРА...

0
Ќе заборавите на класичното штом ставите една состојка на крајот. Никој нема да може да и одолее на оваа салата од зелка. Ќе заборавите на класичното...

7 ДЕНА ЈАДЕЛА ЧОРБА од коски: Неверојатно е што се случило...

0
Супата од коски е исклучително здрава, а покрај тоа што ќе ослабе, редовното консумирање ќе го прочисти и вашето тело. Што е подобро од домашна...

ТУРСКА ЧОРБА ОД ЛЕЌА: Посна, кремаста и толку здрава – совршена...

0
Kремната супа од леќа е сè што ви треба за да го заживеете вашето тело во зимските денови Леќата е една од најздравите намирници, но...

Чудо за слабеење: Со овој рецепт брзо се симнуваат килограми и...

0
Чудо за слабеење: Со овој рецепт брзо се симнуваат килограми и салото на стомакот Рецептот на руската билкарка наводно е еден од најделотворните за губење...

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ СЕКОГАШ ДОДАВААТ 1 ЕВТИНА СОСТОЈКА НА МЕЛЕНОТО МЕСО: Ќофтињата ќе...

0
Mеленото месо е меѓу поевтините и затоа домаќинките често го подготвуваат. Но, тоа не е единствената причина поради која меленото месо е редовно на...

ОВОЈ ДОКТОР СПАСИ ИЛЈАДНИЦИ Бебиња со супа од морков: Запишете го...

0
Името Ернст Моро веројатно не значи ништо за пошироката јавност денес, бидејќи неговото име не се споменува во книгите и филмовите. Сепак, медицинската заедница...

Последни објави

ТУРСКИ СУТЛИЈАШ: Оригинален рецепт, подобро нешто не сте пробале!

0
Компоненти 6 шољи вода 2 шољи ориз 3 шољи млеко 15 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 1 пудинг ванила цимет по желба Подготовка Оставете...

Детето ми умираше, немав надеж: Потресна исповед на мајката која го благословува д-р Несторовиќ

0
Ова е приказна за мајката која ги трогна сите на социјалните мрежи Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, најголемо внимание предизвика член на медицинскиот...

Денеска го славиме МАРКОВДЕН: Едно не смеете да НАПРАВИТЕ, проверете дали сте направиле СЛИЧНА...

0
Македонската православна црква и верниците денеска ќе го слават Свети Марко, писателот на едно од четирите евангелија. Марко се слави и...

НЕ МОЖЕ ДА СЕ СМИРИТЕ И ДА ЗАПИЕТЕ, ВАШАТА ГЛАВА Е ХАОС? Докторот ја...

0
Добро е да се знае! Според експертите, едноставна техника на дишење која трае нешто повеќе од една минута може да ви помогне да заспиете побрзо...

ЛЕКОВИТО РАСТЕНИE ВО КОЈА МОЌ СЕ ВЕРУВА ОД СТАРО ВРЕМЕ: 2 недели пијте го...

0
Крушата одамна е позната како лековито растение, а еве кои проблеми успешно ги лекува. Крушата е листопадно лековито диво растение кое расте низ Европа, Азија...