НУТРИЦИОНИСТ ПРЕДУПРЕДУВА – Зимница не е здрава за секого, еве како...

0
Нутриционистката Бранка Мирковиќ откри дали и колку зимската тиква е здрава. Подготовките за зимско складирање започнаа сериозно, а ова е еден од најстарите начини за...

Ако имате главоболки, сува кожа или дебелина, направете го ОВА

0
Ако имате главоболки, сува кожа или дебелина, направете го ОВА Водата мора да биде присутна во нашиот секојдневен живот и во одредена количина за да...

РАМЕН СТОМАК ПРЕКУ НОЌ: Ослободете се од гасовите и вишокот течности...

0
РАМЕН СТОМАК ПРЕКУ НОЌ: Ослободете се од гасовите и вишокот течности во телото - само пијте го ова во текот на денот! Дури и луѓето...

Јајцата се здрави, но не и ако ги јадете во комбинација...

0
Јајцата се здрави, но не и ако ги јадете во комбинација со одредена храна Јајцата содржат многу хранливи материи. Тие обезбедуваат бројни здравствени придобивки бидејќи...

КАЈ 75% ОД ЛУЃЕТО ПРИЧИНАТА ЗА НАДУЕНОСТ И ГАСОВИ Е ИСТА:...

0
Надуеноста и гасовите се проблеми со кои се соочуваат многу луѓе и се исклучително непријатни. Сепак, тоа не е нерешлив проблем, а гастроентерологот д-р...

Обрнете внимание на еден ДЕТАЛ: Ако КОМПИР изгледа вака, НЕ ГО...

0
Обрнете внимание на еден ДЕТАЛ: Ако КОМПИР изгледа вака, НЕ ГО ЈАДЕТЕ, полн е со ТОКСИНИ! Во нашата култура, компирот е меѓу главните зеленчуци на...

Лекарите предупредуваат да не спиете на десната страна – еве зошто

0
Лекарите предупредуваат да не спиете на десната страна - еве зошто Кога конечно ќе легнете во кревет на крајот од напорниот ден, веројатно ќе се...

Најдолговечните го јадат за ужина: Овие 3 намирници дефинитивно го продолжуваат...

0
Најдолговечните го јадат за ужина: Овие 3 намирници дефинитивно го продолжуваат животот, го намалуваат нивото на холестерол, тврдат лекарите Тие јадат веднаш штом се гладни...

КАКО ДА СЕ НАПРАВИ СУРУТКА: Потребни ви се 2 состојки, а...

0
КАКО ДА СЕ НАПРАВИ СУРУТКА: Потребни ви се 2 состојки, а одлична е за зајакнување на имунитетот и ослободување од хроничен замор Сурутката е течноста...

ЗДРАВЈЕОвие знаци покажуваат дека вашето срце е послабо отколку што мислите,...

0
ЗДРАВЈЕОвие знаци покажуваат дека вашето срце е послабо отколку што мислите, не ги игнорирајте Срцевите заболувања се водечка причина за смрт и кај мажите и...

Последни објави

Чудесни чаеви кои ќе го зачуваат ЗДРАВЈЕТО НА ПРОСТАТАТА

0
Речиси и да нема маж кој еднаш во животот немал проблем со простатата. Ризикот од појава се зголемува со стареењето. Простатата е мускулно-скелетни органи карактеристични...

Во оваа земја, лежалките се бесплатни, плажите се пространи, а морето е топло и...

0
Доколку сакате вистински одмор, далеку од градската врева и без желба да учествувате во „борбата на титаните“ за место на плажа, тргнете кон оваа...

Ресторан во Србија дава плата од 400 евра за келнер, а 700 евра за...

0
Соопштението предизвика многу коментари, дали е соодветна оваа плата? Недостатокот на работна сила е проблем во светот, и во Србија. Угостителите особено плачат во текот...

СТАВИЛА ДОМАТ НА ЛИЦЕТО И ГО ДРЖЕЛА САМО 1 МИНУТА: Се случи нешто неверојатно,...

0
Акните и митесерите се вистинско проклетство за многу луѓе, дури и во староста. Има безброј производи против акни, но тие обично се многу скапи и...

СО ОВОЈ зачин треба да внимавате: Лекува разни ВОСПАЛЕНИJA И УБИШТУВА БАКТЕРИИ, но дозволено...

0
Треба да бидете внимателни! Морско оревче е богато со антиоксиданси, кои штитат од развој на хронични болести и имаат антиинфламаторно дејство. Имаат и силно антибактериско...