Како да се ослободите од херпесот на устата

0
Херпесот е вирус кој не исчезнува од организмот. Ако еднаш сте имале непријатни, болни, мали меурчиња полни со течност на усните или околу усните,...

ЦВЕЌЕ Кое мора да го имате во вашиот дом: Го нарекуваат...

0
Красула е најпопуларното дрво на пари во нашиот регион. Англиското име е жад растение или на латински crassula ovata е едно од најлесните растенија...

ОМАЛАКСАНОСТ, ГЛАВОБОЛКА И БОЛКИ СЕ ПОЧЕСТИ ПОРАДИ ПРОМЕНАТА НА ВРЕМЕТО! Д-р...

0
Д-р Бисерка Обрадовиќ апелира на симптомите при временските промени и како да ги ублажите! Летово сè почести временски промени погодуваат многу, особено хронични пациенти и...

Ослободете се од ДИЈАРЕЈАТА за кратко време! Храна која можете да...

0
Многумина имаат проблем со оваа болест Дигестивните проблеми, како што е меката столица, се појавуваат ненадејно и се предизвикани од бактерии, вируси или...

ДАЛИ ЗАДНИКОТ ВЕ ЧЕША ЧЕСТО? Овој симптом може да биде предизвикан...

0
Реагирајте на време. Бактериите обично влегуваат во нашето тело преку кожата и устата поради лошата хигиена или контакт. Ова се знаци кои укажуваат на присуство...

Антибиотик, антиоксиданс, го чисти кpвoтoкoт, го регулира холестеролот и киселоста во...

0
Постојат многу домашни препарати приготвени од природни состојки кои имаат способност да лекуваат различни болести, но овојпат ќе ви го претставиме домашниот антибиотик според...

Една лажица од ова и заспивам како топ, ништо не ме...

0
Несоница (инсомниа) е нарушување кое се манифестира со потешкотии во заспивање или одржување на сонот, кои влијаат на целокупното здравје и го афектираат квалитетот...

ПИТА СО МЕСО ОД ГОТОВИ КОРИ: Потребни се само 10 минути...

0
Месната пита од готови кори може да биде совршен појадок или ручек кој се подготвува многу брзо Парче топла пита со месо и шолја јогурт...

Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите...

0
Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите билки во Црна Гора, научните знаења ги применува во Билната аптека “Свети Василие...

ЕВЕ КАКО ДА ЈА ИСФРЛИТЕ ВИШОКОТ ВОДА ОД ТЕЛОТО: Нозете повеќе...

0
Дали навечер сте забележале длабоки траги од не толку тесни чорапи на нозете? Дали вашата тежина одеднаш се зголеми без причина? Дали имате оток,...

Последни објави

Трик кој го делат сите домаќинки: Нејзината туш кабина се појавила СТРАШНА мувла, која...

0
Таа успешно го извади калапот од тушот и прикачи фотографија на која се гледа како изгледал порано и како изгледа сега по чистењето. Една Британка...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: ДОАЃААТ ТЕМНИ ОБЛАЦИ КОН МАКЕДОНИЈА, дожд, грмежи и ветер!

0
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови на повеќе места ќе има развој на...

Војникот се врати дома очекувајќи син во инвалидска количка, но следуваше шок од животот

0
Bojниĸoт ce вpaти дoмa миcлejќи дeĸa ќe гo нajдe cвojoт cин вo инвaлидcĸa ĸoличĸa пopaди cepиoзнa бoлecт, нo cлeдyвaшe гoлeмo живoтнo изнeнaдyвaњe. Πo вpaќaњeтo дoмa...

Отстранете ги дамките од хемиско пенкало на најлесен начин: Неколку трикови можат да ви...

0
Отстранете ги дамките од хемиско пенкало на лесен начин. Ако имате деца, веројатно сте сретнале дамки од хемиско пенкало на облека, мебел или дури и...

ШТОМ СТАНАМ ЈАДАМ ПО ЕДЕН ЛИСТ ЧУВАР КУЌА: Еве што се случи после неколку...

0
Чувар куќа е билка која е најлесна за одржување и за која не треба многу да се грижиме, а таа ни дава многу благодети....