ИМ ПОМАГА НА ГОЈАЗНИ И НА ПАЦИЕНТИТЕ ОД СРЦЕВИ БОЛЕСТИ: Малите...

0
Изобилството на антиоксиданси помага да се смират воспаленијата во организмот, инаку честа причина за многу хронични заболувања За семките од анасон се повеќе се пишува...

Смеса со чувар куќа, ореви, мед, лук и лимон – лекува...

0
Смеса со чувар куќа и целер – лекува миоми, непријатни мириси и лош секрет, а во комбинација со мед и лимон лекува артроза Смеса со...

НЕМАМ ниту вируси, ниту настинки, овој едноставен лек веднаш ги решава...

0
Јас почесто имам бронхит и многу кашлам. Еднаш се случи да бидам на гости кај сосетката, па кога таа слушна како кашлам, веднаш ми...

Направете ЧАЈ од листовите на ова растение: го чисти дигестивниот систем...

0
Тој е одличен природен лек и вистински чувар на нашето здравје Ловоровите листови се многу повеќе од зачин за храна и билка со пријатен мирис....

РЕШЕТЕ ГО ПРОБЛЕМОТ: Со скршените коски, проширените вени и болките во...

0
Тинктурата од гавез ги лекува сите проблеми со коски, зглобови, нерви и кожа – нема на кој не му помогнало! Гавезот не се консумира орално,...

Кога цревата не ви работат како што треба доволна е само...

0
Анализите покажале дека кефирот има трипати повеќе добри бактерии од јогуртот и дека е многу поделотворен во исхраната. За оние помалку упатените, кефирот – наједноставно...

СПАС ЗА ЦРЕВА: Лажица од ова може да го забрза варењето...

0
Носиме три „помошници“ кои ќе помогнат да се започне и најтврдоглавото варење. Во време кога празничната трпеза е полна со слатки, солени и масни специјалитети,...

Чудото на народната медицина расте во МАКЕДОНИЈА: Го има во секој...

0
Ова растение расте речиси во секој двор, а не сте ни свесни колку е лековито и моќно. Ова растение го среќаваме на секој чекор, а...

Најценетите женски лековити билки: Помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси

0
Најценетите женски лековити билки кои помагаат при неплодност, полицистични јајници, нередовни циклуси. Жените отсекогаш се потпирале на природата како извор на здравје и лековити...

Ќерка ми успеав да ја спасам од астма со ОВИЕ ДВЕ...

0
Сите знаеме дека црната ротквица ги лекува бронхитисот и кашлицата. Меѓутоа, некои луѓе успеале целосно да излекуваат и хронични белодробни болести и целосно да...

Последни објави

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КАКВА БОЛЕСТ Е АКАНТОЗА: Доколку ви се појават вакви дамки на вратот,...

0
Ако сте забележале темни дамки, пигментација во форма на темни прстени или бенки на вратот, можеби страдате од рана фаза на акантоза. Оваа болест...

Мајката Марија лечи дијабетес со 40 маслинки: Народната исцелителка за неколку дена го спушти...

0
Порастот на дијабетес е загрижувачки. Во 2015 година, 415 милиони луѓе во светот биле дијагностицирани со дијабетес. Во 2030 година се очекува нивниот број...

2 лажици дневно лекуваат мигрена, жолчка, црн дроб и пореметување на спиењето

0
Проблемите со камен во бубрезите и урината се познати уште од памтивек. Веќе пред 6.000 години, првите евидентирани податоци биле пронајдени кај едно момче...

Бев на бања поради дискохернија и таму една баба ми го кажа овој прекрасен...

0
Павел Бања е град кој се наоѓа во јужна Бугарија во регионот Стара Загора. Градот, кој е национален спа центар, е надалеку познат по...

Најмладите ги напаѓа МИСТЕРИОЗНО ЗАБОЛУВАЊЕ НА ЦРНИОТ ДРУГ: Д-р Китиќ ги предупреди родителите, ова...

0
Акутен хепатитис од непознато потекло се шири меѓу најмладата популација во најмалку дванаесет земји. Најголем број случаи се забележани во Велика Британија. Кај нас се...