Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како...

0
Најлесно средство за чистење прозорци што ќе направи да изгледаат како нови Пред сè, треба да забележиме дека иако сите мислиме дека е подобро да...

Ако најдете вакво нешто, оставете го – ќе ви донесе среќа

0
Ако најдете вакво нешто, оставете го - ќе ви донесе среќа Потковица Потковицата одамна е познат симбол на среќа и среќа, а се вели дека...

ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога...

0
ОВА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАБА ВАНЃА: Следеше ОГРОМЕН ШОК кога ЈА СПОМЕНА МАКЕДОНИЈА! Баба Ванѓа или Вангелија Димитрова, моминско презиме Пандева, е родена во...

ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете...

0
ОДБИ ДА ГО КРСТИ ДЕТЕТО НА НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ: Кога ќе слушнете САМО ЕДНА ОД ПРИЧИНИТЕ, ќе сфатите зошто! Овој човек на почетокот бил среќен затоа...

Ароганцијата е вродена во 5 знаци од Зодијакот

0
Ароганцијата е вродена во 5 знаци од Зодијакот Секој има лични граници. Луѓето сакаат да бидат почитувани за никој да не ги тера. На многумина...

Можеби не знаете, но овие работи мора да ги чистиме секој...

0
Можеби не знаете, но овие работи мора да ги чистиме секој ден Некои луѓе избираат да ги чистат своите куќи секоја недела, други на секои...

Предвидувања на Баба Ванѓа: Еве што наводно не чека

0
Предвидувања на Баба Ванѓа: Еве што наводно не чека Баба Ванѓа, бугарска пророчица која почина во 1996 година на 85-годишна возраст, предвидуваше настани за многу...

Септември може да ни донесе 2 крајно неповолни дена

0
Септември може да ни донесе 2 крајно неповолни дена Ѕвездите велат дека во секој месец има опасни и неповолни денови. Само бројот на такви денови...

Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација – нема...

0
Топ трик за подготовка на зимска храна без стерилизација - нема да експлодира ниту една тегла Повеќето домаќинки ги стерилизираат теглите кога подготвуваат зимница, бидејќи...

Дали ги чувате доматите во фрижидер? Во овој случај, тоа воопшто...

0
На овој начин ќе остане свеж многу подолго од вообичаеното Во текот на летото, доматите се додаток на речиси сите јадења на трпезата. Единствената мана...

Последни објави

Д-р Чубрило го разби митот за јаболковиот оцет: Вака се пие правилно и помага...

0
Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

ЗАБОРАВАВЕТЕ НА МОЛЕРИСУВАЊЕ: Одличен трик со сода и уште 2 состојки, sидовите ќе блеснат,...

0
Sидот за чистење го сподели мајка на TikTok и воодушеви речиси девет милиони луѓе: Многу едноставен трик за чистење на sидовите - потребни ви се...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ЗА ОВИЕ СКРИЕНИ ОПЦИИ НА ВАШИОТ ТЕЛЕФОН? „Тајни“ безбедносни кодови кои можат...

0
Tајните кодови постојат многу пред ерата на мобилните телефони, па така денеска се применети и на „Аndroid“ уредите. Нормално, секој смартфон на „Аndroid“ нема...

ДЕНЕСКА Е БЛАГА МАРИЈА – ЗАШТИТНИЧКА НА ЖЕНИТЕ: Еден од најубавите празници – ова...

0
Македонската православна црква денеска го празнува споменот на Марија Магдалена, во народот позната како Блага Марија. Светецот е многу почитуван, особено меѓу жените. Марија Магдалена,...

МЕДОТ РУШИ РЕКОРДИ: Пчеларите велат дека има многу фактори кои водат кон неминовно поскапување...

0
Пчеларите велат дека има многу фактори кои водат кон неминовно поскапување на медот. Тука се пред сѐ неповолните временски услови, кои резултираат со слаби...