Баба ШОКИРАНА: Отишла кај гатачка поради својот МРТOВ сопруг, а за...

0
Како што открила, по смртта на нејзиниот сопруг почнале да се случуваат чудни работи Верувањето во духови постои од памтивек. Уште од античко време, до...

ДОКТОР ЈА ОТКРИ ВИСТИНАТА ЗА СОДА БИКАРБОНА: Божји дар за желудник...

0
Ја неутрализира киселината половина час, и ефектот е завршен, ја нема Гастроентерологот проф. И д-р Воислав Перишиќ предупреди на сода бикарбона која луѓето ја пијат...

КОГА ЌЕ СЕ РАЗБУДЕТЕ, НАПРАВЕТЕ ГО ОВА, ВЕДНАШ ЌЕ БИДЕТЕ ПОДОБРИ:...

0
Истегнувајќи се во кревет, по будењето треба да го тапкате целото тело, добро да ги триете очите и ушите Вртоглавица, мачнина и мачна болка во...

Водењето љубов по 40 веќе не е исто: Еве 5 промени...

0
Погледнете какви промени во сексуалниот живот доаѓаат во четириесеттите. Кога ќе влеземе во четириесеттите, хормоналните промени се неизбежни. Со промените во телото и расположението се менува...

АКО СЕ ОДНЕСУВА ВАКА – ЖЕНАТА НЕ ГО САКА МАЖОТ: 8...

0
Има многу несреќни сопрузи кои имаат разни проблеми со своите сопруги. Но, и покрај различните брачни проблеми кои можат да се појават, има некои...

ФАРМАЦЕВТ Тврди ДЕКА ОВОЈ ТРИК УСПЕШНО ЈА ОТСТРАНУВА БОЛКАТА НА УВОТО:...

0
Така ќе се „создаде вакуум“ и топлина, што помага при болки во увото, вели фармацевтот Инфекциите на ушите се чест проблем, а според неодамнешните студии,...

ВАКА СЕ ПОДГОТВУВААТ НАЈДОБРИТЕ ЌОФТИЊА ВО СОС: Омилен ручек на целото...

0
Ако има идеален ручек, тоа се ќофтиња во сос од домати со пире од компири. Компоненти: 500 гр мешано мелено месо 1 главица кромид 5...

„КОЛКУ E ПОКРАТКО ЖЕНСКО здолниште и ПОГОЛЕМИ штикли, ТОЛКУ НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ...

0
Познат експерт за женска психологија тврдеше дека постои јасен знак дека жената е несреќна. Ерик Марија Ремарк (1898 - 1970) германски писател кој остана запаметен...

Енергетска бомба: Направете го овој пијалок и заборавете на сезонските настинки,...

0
Моќен напиток за студените денови... Лукот, сокот од лимон и маслиновото масло претставуваат една од најдобрите комбинации, како за имунитет , така и за слабеење. Имено,...

На кого да му верувате ако не нему: Најстариот доктор на...

0
Според неврологот Хауард Такер, кој во јули наполни 101 година, клучот за подолг живот е прилично едноставен. Д-р Хауард Такер, невролог од Кливленд, ја носи...

Последни објави

Хит видео од венчавка: Невестата го заигра младоженецот во скутот со песна од Јелена...

0
Младоженецот уживаше во потполност да ја гледа својата сакана додека шеташе околу него. Од Сараево пристигнува хит видео од радоста на младата брачна двојка Јане...

Божја билка, може се: Едно од најздравите на планетата, а ние воопшто не ја...

0
Кога го создал овој свет, Бог размислувал за сè и дизајнирал сè со одредена намера. Секое растение, секое цвеќе, секое стебленце трева има свое...

ДЕНЕСKA НИКАКО НЕ ЈА ЗЕМЈТЕ ОВАА РАБОТА ВО РАЦЕ: Го чествуваме големиот светец кој...

0
Македонската православна црква и верниците денеска го празнуваат денот на преподобниот Никита Исповедник. Станува збор за светец кој уште во рана возраст се одрекол од...

ТОА Е МНОГУ ОПАСНО: Задржувањето на урина во мочниот меур доведува до 5 сериозни...

0
А еден е особено опасен. Задржувањето на урината подолго време може да предизвика здравствени проблеми, особено ако непразнењето на мочниот меур подолго време стане навика....

КРЦКАВО ПЕЦИВО ЗА ПОЈАДОК! Еве како да го направите (ВИДЕО)

0
Потребно е: 250 мл млако млеко 20 гр свеж квасец 50 мл. вода 50 мл. маслиново масло 1 лажичка шеќер малку сол 50...