ВИТАМИНСКА „БOMБA“: За СИЛЕН имунитет кај возрасни и деца

0
Ви претставуваме два докажани најефикасни рецепти за посилен имунитет и кај возрасните и кај децата. Компоненти: 100 гр суво грозје 150 гр ореви јатки 100...

КАКО ДА ГИ ОДРЖУВАТЕ ЈАБОЛКАТА СВЕЖИ СО МЕСЕЦИ: Подготвени за јадење...

0
Брз и лесен начин да ги одржувате јаболките свежи со месеци, а тие ќе бидат одлични кога сакате вкусни колачи или пити. Можеби не ви...

ВО ЈУГОСЛАВИЈА НЕКОГАШ ВАКА СЕ ПОДГОТВУВАШЕ СЛАТКА ЗЕЛКА БЕЗ МЕСО: Наједноставен...

0
Секој од нас има сеќавање на едно детско јадење кое било популарно во стара Југославија. Една од нив е слатката зелка без месо според...

ЗА ЕДЕН ЧАС ЌЕ ИСФРЛЕТЕ СЕ ОД ЦРЕВАТА: Не ви требаат...

0
Многу жени имале проблеми со зачнувањето што ги направило несреќни и барале каков било начин да се излечат. Со помош на оваа мешавина успеале и...

Ликер од ореви: Мелем за желудникот и штитната жлезда!

0
Ликерот од орев, познат како орев, се користи во народната медицина со стотици години како природен лек за штитната жлезда и варење. Рецептот за неговото...

Посебен рецепт за ѓевреци – се прават од 4 евтини состојки

0
Посебен рецепт за ѓевреци – се прават од 4 евтини состојки Направете ѓевреци со мак, нешто многу вкусно и со малку состојки.Ова е рецептот: СОСТОЈКИ: 500...

Рецепт за совршена зимница: Како да го направите најдобриот сос од...

0
Рецепт за совршена зимница: Како да го направите најдобриот сос од домати?Ако се подготвувате за зимата, не смеете да го заборавите сосот од домати. Потребни...

Направете домашна ПАСТА за чистење: Потребни се само ТРИ состојки и...

0
Направете домашна ПАСТА за чистење: Потребни се само ТРИ состојки и се ќе блесне како никогаш досега! Нема да мора да трошите повеќе пари на...

КАКО ДА СЕ НАПРАВИ СУРУТКА: Потребни ви се 2 состојки, а...

0
КАКО ДА СЕ НАПРАВИ СУРУТКА: Потребни ви се 2 состојки, а одлична е за зајакнување на имунитетот и ослободување од хроничен замор Сурутката е течноста...

ОВАА ДЕВОЈКА 30 ДЕНА ЈАДЕЛА ЈАБОКА ПРЕД СПИЊЕ: ЕВЕ ШТО ѝ...

0
Сите знаете дека за вашето здравје е добро да јадете по едно јаболко секој ден. Ана (29) го направи токму тоа, а она што...

Последни објави

ПЕТНИ ТРН: Еве како да се ослободите од болката во петицата

0
Не толку одамна, свекрва ми се соочи со прилично чест проблем-неподнослива болка во петицата или популарно познато дека има „трн на пета“ или „трн...

Кафето, ракијата и џемот од дуња се мојот избор за силен имунитет ЕВЕ ЗОШТО!

0
Зборувајќи за моменталната ситуација со коронавирусот, д -р Несторовиќ рече дека прашањето е кој всушност треба да се вакцинира. - Прашањето е кој треба да...

Зелник со коприви: прсти да излижеш

0
Бидна и првиот зелник со коприви за годинава... Кој е бенефитот од младите коприви, сите добро знаеме... А, колку е зелникот вкусен...мммм... Најнапред го подготвуваме...

Четири недели ПЕКОЛ: Откако се разбудила од КОМА, ја дознала болната ВИСТИНА

0
Бри Дувал ја започнува својата приказна опишувајќи го животот што го имала. Таа се преселила од Австралија во Канада, работела на саканата работа и...

Бабин лек од Кантарион – за Гастритис, рани и изгореници, депресија…

0
Ова магично растение расте во висина од 60 см, има специфичен мирис, горчлив вкус, и богато е со железо, етерично масло, смола, каротин и...