ОВА Е НАЈДОБРATA ЗАПРШКА ЗА СИТЕ ВРЕМИЊА: Домаќинките се согласуваат, брзо...

0
За да ја направите чорбата погуста, можете да растворите 1-2 лажици скроб во малку ладна вода, а потоа да ја додадете оваа смеса во...

ГО НАМАЛУВА ПРИТИСОКОТ, ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД СРЦЕВИ БОЛЕСТИ: Моќен зеленчук...

0
Зеленчукот богат со калиум е сојузник за добро здравје. Сокот од морков го намалува крвниот притисок Сокот од морков може да помогне во намалување на крвниот...

Содржи 93 отсто вода, и сите живи витамини: Овој зеленчук е...

0
Тиквичките ја подобруваат функцијата и концентрацијата на мозокот, ги смируваат нервите и ги зајакнуваат, ја поттикнуваат работата на цревата, го зајакнуваат црниот дроб и...

ЗОШТО ВО КОМПИРОТ СЕ ДОДАВА ОЦЕТ ПРЕД ПЕЧЕЊЕ: Англиските професионални готвачи...

0
Со овој трик, печените компири ќе работат сосема добро секој пат. Компирите се една од најчестите намирници во готвењето, бидејќи не само што килограм не...

ТАА НА ЛЕБОТ ДОДАДЕ ТАЈНА СОСТОЈКА И СТАНА МЕК КАКО ДУША:...

0
Додадете уште малку брашно, само да не ви се лепи за раце. Неодамна, сè повеќе луѓе се одлучуваат да направат домашен леб дома.Причините за тоа...

ГОЛЕМА ГРЕШКА ПРАВИМЕ КОГА ГО ГО ПОДГОТВУВАМЕ НАШИОТ ОМИЛЕН ПОЈАДОК: НЕ...

0
Постојат грешки што ги прават луѓето кога готват виршли кои ги прават меки и невкусни. Виршлите често се „домашна“ брза храна кон која посегнуваме кога...

НИКОГАШ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ ВАКВО СОЧНО МЕСО: Не ги валкате ни...

0
Ставете рендан кашкавал и украсете со прстени од домати. Белото месо и генерално секој дел од пилешкото се подготвува многу лесно. Не чини многу, а...

РЕЦЕПТ НА БАБА НАДА: Посен колач со ореви и јаболка!

0
Прекрасен, вкусен колач кој ништо не губи од тоа што е посен, напротив. Состојки 15 лажици топла вода 10 лажици шеќер 15 лажици 180...

Без млеко и јајца, меки како ПАМУК: Посни крофни кои се...

0
Како да направите највкусни и сочни вегански или посни домашни крофни? Ако го почитувате православниот велигденски пост или практикувате веганска исхрана, овој рецепт за посни...

Сармичка со спанаќ: Подеднакво вкусна, подготвена во ТРИ ЧЕКОРИ – Рецепт...

0
Идеален предлог за ручек доколку постите. Од кујната на баба ми доаѓа рецепт за посна сарма со спанаќ. Омиленото јадење може да се подготви и...

Последни објави

НАЈЕВТИНА МЕДИЦИНА ВО СВЕТОТ: Половина лимон и сода бикарбона! Моќна мешавина која може да...

0
НАЈЕВТИНА МЕДИЦИНА ВО СВЕТОТ: Половина лимон и сода бикарбона! Моќна мешавина која може да ви го спаси животот, а еве како!Научните истражувања откриле дека...

(ФОТО) Лила Филиповска конечно ОДГОВОРИ кој е Е НЕЈЗИНИОТ СПОНЗОР!

0
Лила е родена во Шведска, каде што живеела 12 години. Нејзиното семејство потекнува од скопското село Виниче. Стојановска има завршено средно медицинско училиште во СМУГС...

Нема да ви биде потребен парацетамол: Д-р Несторовиќ сподели совет и откри природен лек...

0
„Нема родител кој не е загрижен за своето дете, особено кога тоа има висока температура и кога топломерот покажува 39 или 40, а антипиретиците...

СКАНДАЛ НА СВАДБА: Се забавувале до сабајле, а потоа требало да ја платат сметката!...

0
Маријана од Белград била поканета на свадба на познаник, а кога решила да одговори на поканата. Таа доживеа сцена во еден главен град кој...

Мама не знаеше зошто гробот на нејзиниот син е секогаш зелен, се расплака кога...

0
Губењето член на семејството е една од најтешките ситуации во животот на секој човек. Уште потешко е кога родителите остануваат без своето дете. За...