Ако отокот е ваш проблем, тогаш обрнете внимание бидејќи ќе ви дадеме совети како овој непријатен проблем да стане минато.

Како и секој друг проблем на телото, нема да ви се допаднат отечените нозе. Освен што изгледате надуено, кај нив може да имате чувство на тежина, а во некои случаи и болка. Со оваа напивка можете да ја ублажите непријатноста и да го исфрлите вишокот течност од телото. Се пие само седум дена.

Чај од листови од бреза

Една кафена лажичка од билката прелијте ја со 250 мл зовриена вода. Се остава да се излади и се пие ладно и процедено половина час пред секој оброк во текот на денот.

Advertisement

Статиите на нашиот ПОРТАЛ се исклучиво за ваше информирање ЗА БИЛО КАКОВ ЗДРАВСТВЕН проблем задолжително да се КОНСУЛТИРАТЕ СО ЛЕКАР!

Advertisement