Вкусен ручек за целото семејство

Состојки:

  • 1 пакување замрзнат грашок
  • 1 кромид (или 2 помалку)
  • 3 лажици масло (или шпорет со маснотии)
  • 1 лажичка зачин
  • 2 лажички мелена пиперка
  • 1 лажица тестенини (најдобри дамки)
  • малку сол

Подготовка

Кромидот исечкајте го на коцки и послужете го во тенџере, со одбраната маст, половина шолја вода и малку сол. Покријте и вриете на тивок оган околу 5 минути, повремено мешајќи.

Advertisement

Послужете ги грашокот и копарот, додадете уште малку вода, повторно поклопете и динстајте ги околу 15 минути. По тоа време пробајте грашок, па ако е сварен, истурете мелена пиперка и налејте топла вода. Покријте и доведете до вриење.

Кога ќе зоврие, истурете ги дамките и оставете уште неколку минути на оган, па тргнете го од оган, посолете по вкус и оставете го покриено уште една минута.

Advertisement