Резултатите од коктелот од овие две суперхрани се генијални: Намалени токсини, подобро здравје, повеќе енергија и поубава кожа.

Првите резултати може да се очекуваат веќе за еден месец, но важно е да истраете на оваа ваша нова утринска пракса секој ден.

Овој мини коктел го чисти црниот дроб, дава енергија, ја поддржува работата на дигестивниот систем и ја прави кожата поубава.

Комбинацијата од маслиново масло и сок од лимон му помага на телото да се исчисти од токсините, а првите резултати може да се очекуваат дури за еден месец, но важно е да истраете на оваа ваша нова утринска практика секој ден.

Advertisement

Што да правам?

Измешајте една лажица маслиново масло и сок од лимон. Пијте го овој мини коктел пред да пиете или да јадете нешто друго. Потоа уживајте во вообичаениот појадок. Мешавината од маслиново масло и сок од лимон ја поддржува работата на дигестивниот систем, ефикасно го елиминира запекот и сите други дигестивни проблеми.

Луѓето кои готват со маслиново масло, го додаваат во салати или потопуваат леб во него, имаат 41 отсто помали шанси да добијат мозочен удар од оние кои никогаш не го консумираат.

Истражувачите кои спровеле истражување на речиси 8.000 луѓе, истакнуваат дека сите постари луѓе ќе живеат подолго доколку консумираат многу маслиново масло. Лимонот дава многу придобивки за кожата.

Помага и за прочистување на крвта. Телото, ако го „храните“ со лимон, побрзо произведува нови крвни зрнца. Резултатите од коктелот од овие две суперхрани се генијални: намалени токсини, подобро здравје, повеќе енергија и поубава кожа.

Advertisement