НЕЈЗИНИТЕ МОШТИ ЛЕКУВААТ ОД СЕКОЈА БОЛЕСТ: Ако нешто ве мачи во...

0
Се верува дека овој светител е многу добронамерен. Православна црква и нејзините верници денеска се сеќаваат на преподобната Ксенија Петроградска , светица...

ДАЛИ ДРЖАВАТА ЌЕ НИ ВРАТИ ПАРИ ЗА ПАСОШИТЕ И ЛИЧНИТЕ КАРТИ...

0
Владина работна група составена од претставници на Министерствата за вантрешни работи, надворешни работи, правда, транспорт и врски во следните неколку дена ќе треба да...

КАКОВ ПАРАЗИТ ИМА ВО ХРВАТСКА, ЗАБОЛЕЛЕ 20-ТИНА ГЕРМАНСКИ ТУРИСТИ: Британските таблоиди...

0
Британските таблоиди ги предупредија своите граѓани да внимаваат на патувањето во Хрватска поради зголемениот број на инфекции со паразит кој предизвикува дигестивни проблеми. Дејли Мејл,...

Голема драма на Онкологија: Полицијата има важна акција – еве за...

0
Полицијата од утринава врши серија претреси на повеќе локации во објекти на лица за кои постојат сомненија дека се дел од аферата Диво месо,...

ДВЕ ГОДИНИ СЕКОЈ ДЕН ЈАДЕВ КИСЕЛА ЗЕЛКА: По четвртата промена отидов...

0
По проблемите со цревата, нутриционистката решила две години да јаде кисела зелка. Храната , полна со витамин Ц, беше главната за експериментот што го спроведе...

ДЕНЕС ЈА СЛАВИМЕ СВЕТАТА МАЧЕНИККА, ЗАШТИТНИК НА УЧЕНИЦИТЕ: Се верува дека...

0
Православна црква денеска го одбележува споменот на света Татјана, христијанка која важи за една од најхрабрите светци. Римјанка, од угледни родители. Христијанка и ѓакониса на...

Утре го славиме Свети Јован Крстител, а секој домаќин мора да...

0
Обичаите за овој голем празник кај нашиот народ се бројни, а за тоа се заслужни чудотворното раѓање и животот на Свети Јован. Православната црква...

3 ОБИЧАИ КОИ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ НА ВОДОКРСТ: Еве како...

0
ВОДОКРСТ секогаш паѓа на 18 јануари и според сите правила тоа е ден кој мора да се пости на посебен начин. Имено, на овој...

ПЕТОК Е ВОДИЦИ – УТРЕ ВЕЧЕР Погледнете кон небо И ЗАМИСЛЕТЕ...

0
На деветнаесеттиот ден од јануари, православните верници го слават Богојавление, Водици. Големиот христијански празник – Водици, се слави на 19 јануари, со традиционално фрлање за...

„Син и снаата ми носат леб како куче – 10 години...

0
Семејните односи се комплицирана и често чувствителна тема. Една баба од Пирот со тамошните медиуми ја сподели својата исповед за врската со синот, а...

Последни објави

ЗДРАВ ЦРН ДРОБ: ПИЈТЕ ГО ОВОЈ НАПИТОК ЕДЕН МЕСЕЦ И ЌЕ БИДЕТЕ ЗДРАВИ КАКО...

0
Црниот дроб е орган кој помага во обновувањето на крвта, го стимулира варењето и го зајакнува имунитетот на организмот. Покрај тоа, црниот дроб ја...

ОВА ДРВО ИЗУМИРА ВО МАКЕДОНИЈА, А ТОЛКУ Е ЗДРАВа го подмладува организмот, го намалува...

0
Дознајте сè за ова корисно овошје и неговите здравствени придобивки Во нашите низински предели некогаш беше невозможно да се замисли уличка или двор без црница....

Д-Р ПЕРИШИЌ ОТКРИВА КАКО Е ЛЕКУВАН: Малкумина знаат за овој рецепт, а тајната е...

0
Клучот за неговото закрепнување биле три намирници Како неодамна се излечил од настинка откри и гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ, а ова е домашен третман за...

Дали ЖИВОТОТ е подобар од СМРТТА? Анџелита доживеала КЛИНИЧКА смрт, а еве како ја...

0
Анџелита Дел Вале Валеро, Шпанка која преживеала клиничка смрт, зборува за својата средба со Бог Анџелита напишала книга на оваа тема, гостувала во многу телевизиски...

29 АПРИЛ СЕ СЕ МЕНУВА – ЕВЕ ШТО СЛЕДУВА: Целосен пресврт, еве што значи...

0
Плутон го започнува своето ретроградно патување на 29 април, кое ќе трае до 8 октомври 2022 година. Влегувањето на Плутон во...