Педијатар: Ова се најголемите грешки што ги правите кога вашето дете...

0
Високата температура кај децата е еден од најчестите симптоми на разни болести. Родителите обично ја доживуваат треската како драматичен настан што укажува на сериозна...

ВНИМАНИЕ! Оваа зима потребно е да се обрне внимание на ОВИЕ...

0
Во последните недели е регистрирано намалување на бројот на заболени од Ковид-инфекција. Зимата носи голем број на сезонски заболувања, главно поврзани со предизвиците на студот,...

ЕСЕНСКА ЧОРБА готова за 30 минути: Го зајакнува имунитетот пред зимата,...

0
Брза домашна крем супа полна со витамини и минерали неопходни за здраво тело подготвено да се справи со сезоната на вируси. Нездравата исхрана го уништува...

Дознајте што го лекува јапонското јаболко – КАКИ

0
Јапонското јаболко зрее во зима. Неговите плодови се големи и можат да тежат до половина килограм и се со прекрасна портокалова боја. На есен,...

НА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ИМ СЕ СМЕАТ МИЛИОНИ: Дали сте меѓу...

0
Денешните истражувачи прават различни истражувања. Еден таков е што врз основа на секој милијардер во светот, тие ја пресметале просечната нето вредност на секој...

Оваа молитва ги затвора болестите и несреќите зад 7 брави! (зачувајте...

0
Оваа молитва ги затвора болестите и несреќите зад 7 брави! (зачувајте ја затоа што помага) Оваа молитва не штити од болести, несреќи и негативно мешање...

Баба Гина: Рецептот го дадов на голем број луѓе, никој не...

0
Баба Гина: Рецептот го дадов на голем број луѓе, никој не е незадоволен! (семејно наследство со векови) Баба Џина Трифонова признава дека кога би можела...

Чудото света вода: Како лечи и како се користи?

0
Чудото света вода: како лечи и како се користи Сите сте слушнале за исцелителната моќ на светата вода, но малкумина ја знаат молитвата што треба...

ПОЗНАТ РУСКИ ПСИХОЛОГ ОТКРИ КОИ СЕ НАЈСРЕЌНИ ЖЕНИ Најуспешните дами ги...

0
Среќа има и жена која има самодоверба Кои квалитети ја прават жената среќна и задоволна? Познатиот руски психолог Михаил Лабковски открива кои 3 квалитети ги...

НЕМА ПОСИЛНА КОМБИНАЦИЈА За чист црн дроб и лице без брчки...

0
Резултатите од коктелот од овие две суперхрани се генијални: Намалени токсини, подобро здравје, повеќе енергија и поубава кожа. Првите резултати може да се очекуваат веќе...

Последни објави

„Мојот брат и неговата сопруга раскинаа“

0
Тие живееја во нашата куќа, со моите родители и јас. Имаме голема куќа и можевме да ги сместиме. Брат ми не беше цветно девојче,...

ВИДЕО ОД СРПСКА СВАДБА ГО ШОКИРА НАРОДОТ: Еве што прават невестата и младоженецот, НЕЛЕГАЛНА...

0
Снимка од свадба во Нови Сад, објавена на Тикток, некои насмеа, а други шокираше. Имено, додека на свадбената веселба се забавува, игра и пее, камерата...

„Имав проблем со СУВA ВАГИНА, отидов на ГИНЕКОЛОГ, не можев да поверувам КОЈ Е...

0
Ова го прават многу жени! Секоја жена која се грижи за својата хигиена знае колку е важно да се грижи и за вагиналната хигиена. Ако...

Домашен лек за извлекување на гној од раните

0
Со оваа природна смеса можете да ги лекувате болните акни, чировите или други повреди на кожата, кои собираат гној. За да ја подготвите, измешајте...

И ПО МИЕЊЕТО ОСТАНУВААТ ДАМКИ НА ЧАШИТЕ: Имаме генијален трик за вас, ќе бидат...

0
Ако имате машина за миење садови, постои голема веројатност вашите стаклени чаши да не бидат многу сјајни, туку со мали, бели дамки. Сепак, постои еден...