Педијатар: Ова се најголемите грешки што ги правите кога вашето дете...

0
Високата температура кај децата е еден од најчестите симптоми на разни болести. Родителите обично ја доживуваат треската како драматичен настан што укажува на сериозна...

ВНИМАНИЕ! Оваа зима потребно е да се обрне внимание на ОВИЕ...

0
Во последните недели е регистрирано намалување на бројот на заболени од Ковид-инфекција. Зимата носи голем број на сезонски заболувања, главно поврзани со предизвиците на студот,...

ЕСЕНСКА ЧОРБА готова за 30 минути: Го зајакнува имунитетот пред зимата,...

0
Брза домашна крем супа полна со витамини и минерали неопходни за здраво тело подготвено да се справи со сезоната на вируси. Нездравата исхрана го уништува...

Дознајте што го лекува јапонското јаболко – КАКИ

0
Јапонското јаболко зрее во зима. Неговите плодови се големи и можат да тежат до половина килограм и се со прекрасна портокалова боја. На есен,...

НА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ИМ СЕ СМЕАТ МИЛИОНИ: Дали сте меѓу...

0
Денешните истражувачи прават различни истражувања. Еден таков е што врз основа на секој милијардер во светот, тие ја пресметале просечната нето вредност на секој...

Оваа молитва ги затвора болестите и несреќите зад 7 брави! (зачувајте...

0
Оваа молитва ги затвора болестите и несреќите зад 7 брави! (зачувајте ја затоа што помага) Оваа молитва не штити од болести, несреќи и негативно мешање...

Баба Гина: Рецептот го дадов на голем број луѓе, никој не...

0
Баба Гина: Рецептот го дадов на голем број луѓе, никој не е незадоволен! (семејно наследство со векови) Баба Џина Трифонова признава дека кога би можела...

Чудото света вода: Како лечи и како се користи?

0
Чудото света вода: како лечи и како се користи Сите сте слушнале за исцелителната моќ на светата вода, но малкумина ја знаат молитвата што треба...

ПОЗНАТ РУСКИ ПСИХОЛОГ ОТКРИ КОИ СЕ НАЈСРЕЌНИ ЖЕНИ Најуспешните дами ги...

0
Среќа има и жена која има самодоверба Кои квалитети ја прават жената среќна и задоволна? Познатиот руски психолог Михаил Лабковски открива кои 3 квалитети ги...

НЕМА ПОСИЛНА КОМБИНАЦИЈА За чист црн дроб и лице без брчки...

0
Резултатите од коктелот од овие две суперхрани се генијални: Намалени токсини, подобро здравје, повеќе енергија и поубава кожа. Првите резултати може да се очекуваат веќе...

Последни објави

Еве што треба да направите со садовите денеска, за да се заштитите од ѓаволот...

0
Беше роден во Трапезунт, од богобојазливи родители. Рано остана сираче, а по Божја Промисла го зеде некој војвода, го одведе во Цариград и го...

Овај ЧОВЕК зборува 24 јазици: Ќе се шокирате кога ќе дознаете што прави и...

0
Тој целосно зборува осум јазици (англиски, португалски, шпански, руски, романски, бугарски, словачки и чешки) и може да води конкретен разговор на дури 24 јазици. 46-годишниот...

ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ДЕДОТО КОН ВНУЦИТЕ КИНАТ СРЦЕ: Ова писмо би требало секој родител...

0
Писателот и песнописецот Џејмс К. Фланган од Њујорк кој им оставил на своте внуци, од кој најмалдиот има 5 години, а најстариот 11 години,...

Васил Брезовски: ОТКРИВА КОЈ ГО СПАСИ. ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ!

0
Првото спасено момче од морските води во Посеиди на Халкидики е 25 годишниот Васил Брезовски, кој од болницата во која што е згрижен за...

Денот кога сте стапиле во брак открива колку долго ќе трае вашиот БРАК: СТРАСИТЕ...

0
Бројката која доаѓа од датумот на венчавката може да открие многу од причините за стапување во брак, но и како истиот ќе изгледа во...