МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ЛУДИ ПО ОСЛИЧ, А ОВА НЕ ГО ЗНААТ: ВЕДНАШ...

0
Но, има нешто што не знаете за оваа риба. Осличот е риба која редовно се подготвува на нашата трпеза за време на постот, неделниот ручек,...

ГИ ИЗМЕШАВ ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ И НАНЕСИВ НА НОСОТ: Веднаш испаднаа...

0
Црните точки кои најчесто се појавуваат на носот, челото и брадата не се резервирани само за тинејџерите, туку има лек за нив. Во потешките...

Ова чудо живее и во МАКЕДОНИЈА, повеќето луѓе немаат поим што...

0
Изгледа како да се „сиви прсти со нокти“, но всушност се работи за нешто сосема друго Откако Сусанта Нанда од Индиската шумска служба објави фотографија...

Кога прекумерно ќе ви опадне косата, ви недостасува ОВОЈ витамин: Вклучете...

0
Дали забележавте дека вашата коса премногу опаѓа во последно време? Можно е овој витамин да ви недостасува во организмот. Стресниот момент кога ќе видите куп...

Дознајте што го лекува јапонското јаболко – КАКИ

0
Јапонското јаболко зрее во зима. Неговите плодови се големи и можат да тежат до половина килограм и се со прекрасна портокалова боја. На есен,...

Зошто кучињата лаат на некои луѓе, а на други не? Откриена...

0
Кучињата секогаш се во позиција на предупредување кога некој нов ќе излезе на сцената. Меѓутоа, понекогаш веднаш почнуваат да ржат или да лаат на...

ГО ПОСЕТИЛА ОСТРОШКИОТ МАНАСТИР И ДОЖИВЕАЛА ШОК: Свештеникот им рече на...

0
“Имав чувство дека цел свет се руши. Се гушев во проблеми, а немав никој да ми помогне. Животот ми се промени оној ден кога...

АКО СТЕ РОДЕНИ ВО ОВОЈ ЗНАК, ЗАДОЛЖИТЕЛНО КУПЕТЕ ЛОТО: Астролозите откриваат...

0
Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа на лотарија Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја прилика за...

1000 пати да го измиете гравот бадијала, ако не го знаете...

0
Гравот е здрава храна која може да се подготви на сто начини, но тешко се вари и може да ви направи проблем со надуеност. Гравот...

„КАКВИ ДОМАТ ТУРИСТИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ТИ СЕ ВИКА ПАШТЕТА ТУРИСТИ“ Црногорците...

0
Сопствениците на угостителски објекти, приватно сместување и кафеани во Црна Гора се ужасно незадоволни од профитот остварен во тековната летна сезона поради, како што...

Последни објави

ГОЛЕМИ ПОТРЕСИ Во Германија цените вртоглаво растат, недостигот се заканува, а кај нас е...

0
Во Германија како цунами се шири паника. Преплашени од најавите за сериозен недостаток на енергија и се што ќе им се случи во зима, но...

СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ, КАТРАН И НИКОТИН: Моќниот препарат го олеснува дишењето...

0
Почекајте сирупот да се излади, додадете го сокот од два лимона и медот. Компоненти: 100 гр млади борови иглички 1 см корен од свеж ѓумбир...

СЕ ОТКАЖАВ ДВА ДЕНА ПРЕД СВАДБАТА БИДЕЈЌИ ЈА ДОЗНАВ ВИСТИНАТА ЗА ВЕРЕНИКОТ: Нека им...

0
Девојка открива дека ја откажала венчавката кога го видела својот вереник на Тиндер. Една девојка откри како ја откажала својата венчавка во последен момент. Тиндер,...

Прекумерното потење МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА РАЗНИ ИНФЕКЦИИ: Решете го проблемот на време на овој...

0
Прекумерното потење или хиперхидроза, освен психолошки и социјални проблеми, може да предизвика и осип и габични инфекции. Ова е проблем за кој, за жал,...

НАМЕСТО МАСЛИНОВО МАСЛО: Кардиолог назначи две најдобри масла за крвните садови

0
Ова масло содржи 15 пати повеќе омега-3 од маслиновото масло Достапни се растителни масла кои не само што не се инфериорни во однос на рекламираното...