НЕМАШЕ НИТУ ТУНЕЛ, НИТУ СВЕТЛИНА: Исповед на човек кој доживеал КЛИНИЧКА...

0
Дали го знаевте ова? Џим, кому претходно му бил дијагностициран дијабетес, доживеал клиничка смрт кога се онесвестил. Тој детално го опиша своето искуство, што врз основа...

ДЕНЕС Е ГОЛЕМ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК: Овие двајца маченици се сметаат за...

0
Преподобниот маченик Галактион и Епистима биле од градот Едеса во Феникија, денешна област на Либан, Израел и Сирија. Тие потекнуваат од незнабожечки семејства. Галактион не...

НАПРАВИ ЧУДО СО ОВОЈ ЛЕК: Ставала 10 дена на нозете и...

0
Најголемиот проблем што го имаме со нашите стапала е тоа што кожата на нашите пети почнува да пука и станува многу сува. Причините кои доведуваат...

Народен лек за НОЌНА кашлица: Навечер ќе спиете МИРНО, а се...

0
Направен е од само три состојки и ги смирува респираторните органи Кога другите начини не успеваат, секогаш можете да се свртите кон народни лекови за...

Ова е најдобриот ЧАЈ за ПУШАЧИТЕ: Билкарот МОМЧИЛО откри рецепт кој...

0
Иако сите знаеме дека мокрењето е штетно, ретко кој страствен пушач се грижи за тоа Борбата против овој порок во некои земји, како Австралија, отиде...

Докторот ве предупредува да се ослободите од оваа навика: Еве зошто...

0
Крцкањето на зглобовите на прстите е навика која многу луѓе ја имаат и која може да биде штетна. Често се смета дека крцкањето со прстите...

Ова овошје сите го јадевме како деца и скоро никој не...

0
Црница или Боболка е нешто заборавено, но вкусно овошје, кое расте индивидуално засадено или диво. Во нашиот регион наоѓаме црни, црвени и бели сорти, додека...

ЕВЕ КАКО ДА СЛАБЕТЕ ДОДЕКА СПИЕТЕ, применете ги овие трикови вечерва:...

0
Правилното осветлување во спалната соба, вистинските видови на вежбање пред спиење, па дури и облеката во која спиете, сето тоа може да им помогне...

ЗИМСКА ОБЛОГА ОД ЗЕЛКА И МЕД: Нашите баби ја користеле веднаш...

0
Не може да го замени третманот пропишан од лекар, но може да помогне да се ублажат симптомите Доколку имате проблем со чести респираторни инфекции,...

Најсреќното племе на светот: Не знаат што се броеви, не спијат...

0
За нив главната мисија е да бидат ТУКА и СЕГА. Која е тајната на среќата? Во современиот свет, ние сме склони да ја поврзуваме среќата со...

Последни објави

Две намирници веднаш ќе ви го симнат високиот крвен притисок

0
Овие две намирници се најдобриот природен лек при проблемите со висок притисок. Цимет Неколку истражувања потврдија дека систоличкиот (голем) и дијастоличкиот (мал) притисок кај возрасните лица...

Мора нешто да не е во ред, мајка ти сигурно не би те проколнала...

0
Старец Пајсиј Светогорец е еден од најважните старешини на Света Гора на 20. век, православен христијански монах, кој стана една од најсветите личности во...

Една голтка од овој природен лек ги чисти затнатите вени, коронарните артерии, но и...

0
Од време на време потребно е да се отстранат насобраните масти од телото, но и да се заштити телото од вируси и бактерии. Кога имаме...

СОВЕТИ НА БАБА ВАНЃА ЗА ДОЛГ И СРЕЌЕН ЖИВОТ: Ова мора да го правите...

0
Познатата пророчица Баба Ванѓа до крајот на животот се придржува до одредени работи, бидејќи верувала дека тие се пресудни за добро здравје....

Исповед на НАЈДЕБЕЛИОТ човек на светот: Имаше над 500 килограми, ги влечев забите со...

0
Во документарецот на ITV, Пол Мејсон (61) рече дека открил што имал на ум болничкиот персонал во случај на неговата смрт додека бил на...