ШТО ДА НАПРАВИТЕ АКО ЗЕЛКАТА Е ПРЕКИСЕЛА: Постојат 4 причини кои...

0
Прочитајте кои се најчестите грешки при кисела зелка. Секој сака кисела зелка бидејќи се користи за приготвување на сите нивни омилени јадења, како што се...

На Фејсбук видела три слики од нејзиниот сопруг и по 17...

0
За една вечер, таа се откажа од најголемата љубов во својот живот. Кога гледаше неколку фотографии од новогодишната прослава на Фејсбук профилот на нејзината пријателка,...

Куркума со мед: Најмоќниот антибиотик во светот што дури и лекарите...

0
Влијае на 700 гени во нашето тело и лечи повеќе од 160 здравствени проблеми. Куркума со мед: Најмоќниот антибиотик во светот што дури и лекарите...

УБЕДЛИВО НАЈДОБРИОТ ТРИК, Ни Куварите не го знаат тоа: Месото се...

0
За да се стопи дури и мало парче месо, потребни се најмалку два или три часа. Можете да го забрзате процесот со помош на...

ШАРЕНА САЛАТА СО ЦВЕКЛО: Овој рецепт се подготвува уште побрзо, а...

0
Шарената е суштински дел од зимската сезона и тоа го знае секоја домаќинка која го подготвува. Оваа салата обично се прави со зелка, моркови,...

ЧЕСТО ВИ БОЛАТ НОЗЕТЕ, НО ЕДНО НЕ ТРЕБА ДА ТРАПИТЕ: Веднаш...

0
Како боли пета, кои се симптомите, третманот, терапијата и вежбите? Прочитајте... Не е без причина што здравите стапала се основа и показател за здраво тело....

ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНИТЕТОТ, СЕ БОРИ СО ВИРУСИ И ГО ЗАШТИТИ РЕСПИРАТОРНИОТ...

0
Лековитите својства на мушмулата се многубројни. Мушмулата е позната по едноставното одгледување, пријатниот вкус, но и по бројните позитивни ефекти што ги има врз целокупното...

ПОЗНАТ НУТРИЦИОНИСТ ВЕЛИ: Ако сакате да изгубите тежина, само исфрлете ги...

0
Патот до врвна форма е прилично едноставен. Многу е едноставно, доколку сакате да се ослободите од вишокот килограми се што треба да направите е да...

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НАШЕТО ТЕЛО АКО ЈАДЕМЕ МАНДАРИНИ СЕКОЈ ДЕН:...

0
Мандарините спаѓаат во групата на омилени цитрусни овошја на повеќето луѓе и најчесто се јадат во зима. Иако наликуваат на нивниот далечен братучед портокалот, тие...

„Откога ја направив оваа МАНЏА, Децата ми ја бараат секој викенд...

0
Гулаш со јунешко месо. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ (рецепт 1): 600 г јунешки бут, 2 главици кромид, 3 чешниња лук, сол и црн пипер по вкус, 1...

Последни објави

Многу е ПОЈАКО ОД КАФЕТО: Овој напиток ГО ЕЛИМИНИРА ЗАПЕКОТ, го чисти телото и...

0
Започнете го денот со оваа мешавина! Доколку барате пијалок кој ќе ја поддржи вашата исхрана, ви предлагаме комбинација од две состојки. Напитокот од ѓумбир и...

Најсреќното племе на светот: Не знаат што се броеви, не спијат навечер и секогаш...

0
За нив главната мисија е да бидат ТУКА и СЕГА. Која е тајната на среќата? Во современиот свет, ние сме склони да ја поврзуваме среќата со...

ДОКАЖАНО ДЕЛУВА! Ставила од ова масло на болните зглобови, следното утро не можеше да...

0
Оваа мешавина е специјално формулирана за да ја смири тензијата на зглобовите и мускулите со масла Многу различни болести и состојби предизвикуваат хронична болка....

Не ја носите возачката дозвола со вас – казната е следна!

0
Многу често полицијата врши и има право да прави контрола на сообраќајот и на учесниците во него. Тоа значи дека може да се вршат...

ПРЕД точно 7 дена најдов 2.000 денари на улица: Оттогаш почна мојот ЖИВОТЕН ПЕКОЛ,...

0
Пред точно една недела животот почна да ми се претвора во пекол и помислив дека имам навистина среќа што најдов две илјади на улица! Јас...