Воведувањето на евтината тарифа е по редослед: ЕВЕ КОИ Корисниците први...

0
Бислимовски потенцираше дека екипите на ЕВН не можат одеднаш да ги сетираат сите броила и додаде дека ниту еден граѓанин нема да биде оштетен,...

Сослушан е Стефан, возачот на осомничениот за убиството на Вања: Еве...

0
Го возел Љупчо Палевски-Палчо на релација Белград-Бугарија-Турција, но негирал дека во тие моменти знаел дека во неговиот автомобил има лице кое е осомничено за...

ЖЕНА СЕКОЈА НЕДЕЛА КУПУВАЛА ПО 100 КРАСТАВЦИ, ГАЗДАТА И ЗАБРАНИ ДА...

0
Приказната за Лиза Фернс (49) од англискиот град Кирби беше во центарот на вниманието на медиумите на почетокот на годината. Една жена купувала по 100...

БАБИ БЛИЗНАЧКИ (84) секојдневно носат иста облека: „Привлекуваме внимание каде и...

0
Нивниот внук се грижи да бидат што поактивни на социјалните мрежи! Сестрите близначки Ени Меквин и Сузан Бригс (84) се навикнати на вниманието кое го...

Ги чисти црниот дроб и желудникот и го подобрува расположението: Доктор...

0
Не треба да пиете лекови за смирување, туку да пиете чај. Мора да бидеме внимателни во изборот, не го вадиме само чајот од полицата!...

ЕВЕ КАДЕ ОД понеделник ќе се отвори нов пункт за промена...

0
Министерството за внатрешни работи е во завршна фаза за средување на пункт, кој треба да се стави во функција за издавање на лични документи....

Ангелов: Ги сакам мечките, но повеќе ги сакам луѓето

0
Центарот за управување со кризи поднесе барање до МВР за расветлување на нападот од мечка врз 76-годишно лице. Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, изјави дека...

КОЛКУ СОЛ СЕ СТАВА ВО 10 Л ВОДА ЗА ЗЕЛКАТА: Ова...

0
Доколку оваа година подготвувате зимница, октомври е идеално време за кисела зелка. Во денешно време многу домаќинки се одлучуваат да го купат, бидејќи сметаат дека...

Лажен мед во маркетите – Производителите ги предупредуваат купувачите

0
Пчеларите се соочуваат со нелојална конкуренција од разни имитации на мед кои се продавле по маркетите и по 300 денари. Моментално една тегла вистински...

Чудотворен лек за кој малкумина знаат: Ставила лист од ова растение...

0
Секој кој има така наречени круји очизнае колку е тешко да се оди со овој израсток на стапалата. Секој чекор често ја зголемува болната...

Последни објави

ВЕЛАТ ДЕКА СВЕТА ПЕТКА ОВА ВОПОШТО НЕ ГО ПРОСТАВУВА: Се верува дека ова НЕ...

0
Има повеќе сведоштва за чудата на СВЕТА ПЕТКА! Култот на Света Петка се негува со векови во Југоисточна Европа, а го почитуваат и некои нехристијански...

На венчавката не можев да ги сопрам солзите: Го отворив пликот од дедо мѝ...

0
Свадбата е еден од најубавите моменти во животот на секоја невеста и таа е специјално подготвена за тој ден. Меѓутоа, понекогаш чувствата што ги чувствуваме...

Др. Денис: Прашува дали Ова е патот за младите? Македонска инфлуенсерка продавала, се сликала...

0
ФБ! Статус Македонска инфлуенсерка продавала дрога.....Познатата македонска инфлуенсерка сликана во када.....инфлуенсерката пие шампањско од 700 евра.....инфлуенсерка ова...инфлеунсерката она.... Ова ли е патот за младите? Influence е всушност...

Се смета дека ова РАСТЕНИЕ има МАГИЧНИ сили: Ја враќа добрата ЕНЕРГИЈА, но ако...

0
Самата глетка на неа е магична Секое растение има еден вид лековито дејство врз луѓето, но постојат посебни приказни за антуриумот. Се верува дека ако...

Лек за многу болести: Еве како да направите кантарионово масло

0
Лек за многу болести: Еве како да направите кантарионово масло Кантарионовото масло се подготвува од свежа билка. Размерот е 100 грама цветови на литар масло. Се...