Психологот Горан: Побарајте помош доколку ги имате овие симптоми, можеби ви...

0
Постои момент во животот кога мора да се побара лекарска помош за да се спречи нервен напад кој за жал би можел да има...

ИНДИСКИОТ ХОРОСКОП НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Периодот до крајот на годината ќе...

0
Погледнете дали сте меѓу нив? Индискиот хороскоп никогаш не греши, а како и во западната астрологија има 12 знаци, но разликата е во начинот на...

(фото) Тука сè е можно: Во манастирот во Зрзе изникна цвет...

0
Манастирот Св. Преображение или попознат како манастир Зрзе, се наоѓа околу 25 км западно од Прилеп. Подигнат е на една рамнина над селото Зрзе....

Новинарката Вања: Што направивте со нечесните пари? Дали се гоштевавте со...

0
По големиот онколошки скандал кој ја тресе државата, секојдневно се редат потресни статуси, на блиски кои биле жртви на ракот, но и на такви...

ДР. Лазаров: Мисли ли некој на пациентите утре што треба да...

0
Треба да излезе некој од онкологија од стручен колегиум јавно да објасни дека не примаат физиолошки место лекови пациентите туку дека се крадело да...

Д-р. Нико Беќаровски крајно изреволтиран: ТОЛКУ МИ СЕ ЗГАДИВТЕ, ШТО ПОСАКУВАМ...

0
Д-р. Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, објави емотивен статус на неговиот профил на Фејсбук, опишувајќи го последните обиди на тешко болните Од Онкологија. Да...

Редовно ги миете забите, но пак излегува непријатен здив: Д-р Перишиќ...

0
Непријатниот здив наутро после будењето е нормална работа, бидејќи во текот на ноќта устата се суши, се собираат бактериите кои брзо се намножуваат, но...

Колку често треба да го менувате бричот? Повеќето жени ја прават...

0
Како ќе се ослободите од влакната на телото зависи целосно од вас. Меѓутоа, ако бричот е ваш избор, голема е веројатноста дека ќе го...

КАКО ПРАВИЛНО СЕ СТЕРИЛИЗИРААТ ТЕГЛИТЕ: Ова е најважниот дел од подготовката...

0
За да не го расипете целото зимско складирање, треба многу да внимавате на хигиената и правилата за стерилизирање на тегли и шишиња. Додека ја подготвувате...

Во Србија зголемен е бројот на заболени од заразна болест која...

0
Во 2018 година пријавени се 695 случаи на туберкулоза, во 2019 година - 623, во 2020 година - 314, во 2021 година - 259,...

Последни објави

Посен зачинет гулаш со печурки: Подгответе се за ПОСТИТЕ кои претстојат (ВИДЕО)

0
Велигденските пости почнуваат следната недела, па доколку постите треба да подготвите нови рецепти. Рецепт за зачинет гулаш 500 гр шампињони 1 главица кромид 1 голем...

Сите знаеме дека првото велигденско јајце е црвено – но еве што МОРА да...

0
Традицијата на Велики четврток налага првото обоено јајце да биде црвено – како симбол на Христовата крв. Но, дали знаете што се прави со...

МЕКИ И ВОЗДУШНИ КИФЛИЧКИ БЕЗ ЈАЈЦА, МАРГАРИН И МЛЕКО: Брзо се прават, а толку...

0
Посни кифлички меки како душа, лесни за подготовка, уште побрзо подготвени и цела куќа ќе ви мириса на нив! Највкусните посни кифлички кои се готови...

Д-р Јевтиќ од БРЗА ПОМОШ: „Ве боли забот, а всушност срцето ви откажува“, ова...

0
Ризичната група вклучува и хронични пациенти, дебели жени, дијабетичари, луѓе со лупус или ревматоиден артритис и луѓе кои веќе имале срцев удар. Тивки срцеви удари...

КАНДИДА – СИМПТОМИ И ЛЕКУВАЊЕ,ДОКТОР ВОИСЛАВ ОТКРИВА: Еве неколку намирници кои се задолжителни, а...

0
Гастроентерологот наброи која храна ќе и помогне а која ќе го забрза нејзиното излегување од системот – симптомите не се исти кај мажите и...