Исечкајте го зеленчукот, зачинете и пакувајте го во тегли…

Компоненти:

 • поголема главица зелка
 • 1 кг пиперка
 • 500 гр моркови
 • 500 гр краставици
 • 500 гр. зелени домати
 • 2 глави кромид
 • мала главица лук
 • 1 л алкохолен оцет 9%
 • 100 гр сол
 • 100 шеќер
 • кесичка конзерванс
 • вреќа со винова лоза
 • зрна бибер
 • Ловоров лист

Подготовката погледнете ја во видеото:

Advertisement
Advertisement