Храната полна со адитиви, лековите што ги конзумираме, стресот, загадувањето, алкохолот и тутунот создаваат депонија од штетни материи во нашиот организам, кои трајно можат да го уништат нашиот организам доколку не користиме адекватен пијалок за детоксикација.

Многу е важно телото да се чисти од насобраните штетни материи во одредени временски интервали. Методот што го користиме мора да биде адекватен и во исто време безбеден.

Ова е рецепт за токму таков пијалок, кој ќе ги исфрли токсините од вашето тело поефикасно од било што друго.

Напитокот направен од црвено вино и лук го чисти телото од маснотии и вишок сол, го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Традиционално се користи долги години и се покажа како многу ефикасен, пишува Стил.

Advertisement

Подготовка: Лукот исчистете го и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете го виното и добро затворете. Чувајте го на светло две недели и протресете го напитокот неколку пати на ден.

По две недели, процедете го напитокот и истурете го во друго стаклено шише. Земете една кафена лажичка три пати на ден за еден месец.

Напомена: Ова е силен природен лек, затоа користете го само два пати годишно, пренесува Еспресо

Advertisement