Мигрената и другите форми на главоболка сериозно влијаат на квалитетот на животот

Верувале или не, тоа може да ве спаси од главоболки и да го зајакне вашиот нервен систем.

Без разлика дали страдате од мигрена или чести главоболки од друг тип, овој напиток секако може да ви помогне.

За подготовка потребни ви се два лимона, 200 мл вода и две лажици сол. Измешајте сè и испијте одеднаш. Сигурно е дека вкусот нема да биде пријатен, но многумина кои го пробале тврдат дека оваа комбинација има магичен ефект.

Advertisement

Важно е да се нагласи дека овој напиток не се препорачува за лица со висок крвен притисок. Имено, го крева притисокот, па затоа треба да го избегнувате и да пробате некој друг метод.

Advertisement