Овој сируп ќе ви помогне да ги отстраните масните наслаги и водата во вашето тело. Навистина е ефикасен, особено ако го комбинирате со некој кардио тренинг.

Освен тоа, со овој напиток ќе ги забрзате мозочните функции, ќе ја подобрите меморијата, слухот и видот. Главната состојка е свежиот рен, богат со витамин Ц, калиум, витамин Б1 и Б6, железо, витамин Б2, магнезиум и фосфор.

Рен го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и истовремено го поттикнува развојот на добри бактерии во желудникот.
Компоненти:

 • 125 грама караница
 • 4 лимони
 • 3 лажици мед
 • 2 лажички цимет
 • 1 парче ѓумбир (2 см)
  Подготовка:
 • Измешајте рен и ѓумбир во блендер.
 • Исцедете го сокот од лимон и додадете го во блендерот.
 • Мешајте 2-3 минути.
 • Додадете 3 лажици мед и 2 лажички цимет и повторно измешајте додека не добиете сируп.
 • Чувајте го сирупот во тегла.

Апликација:

Advertisement

Земете 1 лажица, 2 пати на ден пред јадење или пред кардио тренинг. Ќе ви бидат потребни 3 недели, а потоа направете пауза неколку дена. Нема да зажалите, резултатите се неверојатни!

Извор: семејство

Advertisement