Истражувачите докажаа дека луѓето кои константо пушат цигари, повеќе од пет години, многу често се соочуваат со болести на белите дробови, како бронхитис и кашлица. За да можете да ги одбегнете отровите, пробајте го овој рецепт со магични резултати.

Потребни состојки:

  • Литар вода
  • 2 Лимони
  • Шоља нане
  • 2 Лажици ѓумбир
  • 1 Горка диња

Подготовка:
Исечете го лимонот на парчиња и ставете го во вода. Додајте ги нането и ѓумбирот. Горката диња исчистете ја од семките и сечете ја на мали делови и додајте ја во водата. Овој пијалак може да го чувате во фрижидер околу пет часови.

Упатство:
Пијалакот се пие три дена, секој ден по две шољи. После тоа направете пауза, па повторете ја процедурата за месец денови.

Advertisement
Advertisement