Во борбата против вишокот сантиметри на бутовите, стомакот и половината, сите начини се добри!

Наспроти скептицизмот за согорувањето на маснотиите, пијалоците добија многу позитивни критики од жени кои правилно ги користеле и ги добиле посакуваните резултати. Лекот што ќе ви го понудиме денес од zabavno.mk , не само што го промовира согорувањето на мастите, туку има и лаксативно дејство! Ова е многу важно, особено за оние кои страдаат од чести запек, предизвикувајќи чувство на тежина и интоксикација.

Напитокот за слабеење треба да се пие пред спиење – Ова е посебен трик! За време на спиењето, нашето тело е во состојба да ги регенерира мускулите, но не прави ништо со мастите. Овој еликсир ќе го поттикне метаболизмот и согорувањето на мастите.

Состојки: – 250 мл. вода – половина лимон – неколку стебленца магдонос – прстофат цимет – 1 лажиче јаболков оцет – 1 лажиче

Advertisement

Подготовка

Во вода на собна температура додадете исечкан лимон, сечкан магдонос. Оставете го напитокот да отстои малку, најдобро е да го подготвите наутро и да го оставите до вечер. Потоа додадете мед, цимет и оцет.

За ефикасно слабеење, пијте коктел пред спиење 2 часа по вечерата. Следниот ден ќе ја почувствувате разликата – еден пијалок може да се ослободи од вишокот килограми со конзумирање 500 грама на вечер!

Курс – 2 недели, по што треба да направите пауза од 3 дена и да продолжите да го користите напитокот додека не ги постигнете посакуваните резултати.

Advertisement