Направете го сами овој сируп кој ги чисти белите дробови и спречува кашлица.

Научете како лесно да ги исчистите белите дробови и да престанете да кашлате . Природниот сируп од банана со мед може да ви помогне во тоа. Помага при кашлица и бронхитис, но и за чистење на секретот од бронхиите и белите дробови. Го зајакнува вашиот имунитет и помага да се заштитите од бактерии и вируси за време на студеното време.

Состојки :

  • 1 банана
  • 200 мл врела вода
  • 1 лажичка мед

Подготовка :

Advertisement

Бананата убаво изгмечете ја со вилушка, додадете вода, промешајте и оставете да отстои 15-20 минути. Потоа процедете низ сито. Земете наутро и навечер за да ги исчистите белите дробови. Во чашата додадете една лажичка мед.

Advertisement