Свекрвата го натерала синот да се разведе бидејќи уште немале дете, а потоа се случила големата промена

Мексиканската блогерка и инфлуенсерка Софија Еспиноза (34) од Морелија, во последните неколку месеци доживеа се што можеше од животот.

Имала се што можела да посака од сопругот Карлос (37), но и покрај тоа завршила со развод.

Како што би сакала судбината, таа конечно застанува на нозе, додека Карлос е во агонија барајќи друга шанса да се соедини со неа.

Advertisement

Во еден од нејзините последни блогови, пренесува 24 Horas, Софија опишала што и се случило во последните година-две, како и како се чувствува за се сега.

– Не сум сама и никогаш нема да бидам. Особено сега кога вистината излезе на виделина. Бев во прекрасен брак со Карлос повеќе од четири години, пред неговата мајка да почне да се меша и да ни ги уништува животните планови. Не можев да забременам. И двајцата поминавме низ милион тестови и примероци и никогаш не добивме потврда дека не можеме да имаме деца.

Мојата поранешна свекрва, многу посесивна и агресивна жена, ме обвини дека земам апчиња затоа што не сакам дете со нејзиниот убав син.

Ни се мешаше во животот, ни го расипуваше секој момент од среќата додека целосно не се сврте кон Карлос и буквално го принуди да се разведе за да има деца со друга жена – пишува Софија.

Пресвртот се случи три месеци по разводот.

– Мојот пријател Хавиер секогаш беше таму некаде и беше покрај мене во секоја ситуација. Заедно со разводот од Карлос, меѓу нас се разви нешто повеќе од пријателство и, ете, после три месеци врска со него останав бремена.

Така испадна дека никогаш не сум била проблем во однос на потомството. Карлос го слушна ова и доживеа нервен слом. Ги прекина сите контакти со мајка му и сега почна да ми се јавува и да ми праќа пораки секој ден и да ме моли за прошка.

Сега е доцна. Бев подготвена да бидам покрај него засекогаш. Не ми веруваше. Ни самиот не си веруваше. Дозволи некој да изврши страшно влијание врз него и да го убеди дека животот ќе му биде подобар без мене.

Сега има шанса – додаде Софија.

На прашањето на следбеник дали планира нова венчавка во животот, Софија нагласува дека сега ја иритира терминот брак.

– Се изгорев. Дадов сè за човек кој не можеше да го цени тоа. Бевме спремни да посвоиме дете, само да формираме семејство. Не размислувам за венчавката, јас и Хавиер сме сега среќни, се знаеме повеќе од 15 години и засега ништо не ни недостасува. Дури и кога ќе дојде бебето на свет, мојата среќа ќе биде целосна – изјавила Софија.

Advertisement