Доколку сакате да ги изненадите гостите, направете го ова неверојатно вкусно јадење.

Едноставен и неверојатно вкусен рецепт ќе ги изненади сите ваши гости со својот уникатен вкус.

Неопходно е:

  • 3 листови тестенини за пита
  • 1 минерална вода
  • 1 лажичка сода бикарбона (3 грама)
  • 1 чинија сирење (100 грама)
  • 2 јајца
  • Половина лажичка растително масло (70 мл)

Се пече во рерна на 180°C 25 минути.

Advertisement

Подготовката во видеото подолу:

Advertisement