Еден пар потпишал договор во пресрет на венчавката, кој ги регулира клучните прашања како што се шопинг патувања и ноќевања.

Договорот, се разбира, нема апсолутно никаква правна сила, а се чини дека таа веќе го прекршила во меѓувреме

Минту Раи (25) и Шанти Прасад (24), пар од Индија кои неодамна се венчаа на традиционална церемонија организирана во Гувахати, пристигна на многу светски портали благодарение на потпишувањето на договорот кој „гарантира среќа во бракот“ пред свечениот момент.

Како што јави Би-Би-Си, листата ја составиле нивните шеговити пријатели, а таа, меѓу другото, ја обврзува да јаде пица само еднаш месечно. Минту и Шанти се запознаа пред пет години, почнаа да комуницираат во училишна група WhatsApp и отидоа на нивниот прв состанок во февруари 2018 година. Она што започна како прекрасно пријателство се претвори во голема љубов, а првиот „датум“ се случи, погодувате. пицерија.

Advertisement

Меѓутоа, Минту набрзо почнал да се жали дека не може да го следи нејзиното темпо и да ги јаде секој ден, па нивното весело друштво решило да ја вметне таа клаузула во договорот напишана на џиновско парче хартија.

Знаев да им се пожалам на пријателите, да им кажам дека ме нервира тоа што морам да јадам пица секој пат, па „случајот“ стана шега“, рекол младиот човек, додека Би-Би-Си дознала што друго пишувало. во договор склопен само една недела пред свадбата.

Минту се обврза да подготвува појадок во недела, на секои 15 дена да оди на шопинг Шанти, но и да излегува навечер исклучиво во придружба на оваа дама. Што се однесува до Шанти, освен што вети дека ќе го ограничи внесот на пица, таа се согласува да оди во теретана секој ден и да носи сари, бидејќи на Нането и се допаѓа како изгледа во него.

Договорот, се разбира, нема апсолутно никаква правна сила и се чини дека таа веќе го прекршила со тоа што јадела две пици за две недели.

Advertisement