Еве што подготви кинеската астрологија за месец август

Дознајте што подготвува кинеската астрологија за овој август. Доколку не сте сигурни кој знак сте во кинескиот хороскоп, прво погледнете ја табелата:

 • Стаорец: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 година.
 • Вол: 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 година.
 • Зајак: 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999.
 • Змеј: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000.
 • Змија: 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001.
 • Коњ: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002.
 • Коза: 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003.
 • Мајмун: 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004.
 • Петел: 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005.
 • Куче: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994.
 • Свиња: 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995

Стаорец
На работа ќе треба да се помачите, но барем вашата креативност и енергија нема да ве напуштат! Затоа храбро и спремно се држите до весникот, бидејќи во таа насока лежи вашиот магичен пат од жолта тула и ве очекува успехот. На романтичен план, успехот ќе биде ограничен на пријатни познанства… можеби само неколку од нив го будат сонувачот во вас, но овие импулси брзо ќе поминат.

Бафало
Не се залажувајте – не е сè што звучи романтично е романса! Тоа не значи дека не треба да истражувате нови начини за запознавање интересни луѓе. Променете ги вообичаените места за излегување, запознајте личност која долго време ви ја препорачуваат. На работа ве очекува сериозна конкуренција, но прво проверете дали можеби сакате да излезете од таа конкуренција? Можеби вашите цели се сменија во меѓувреме.

Advertisement

Тигар
Компромисот е клучниот збор за август 2016 година. Одредете со партнерот за што навистина се согласувате, на работа одреди кои се главните задачи кои не смеат да чекаат. Само тогаш проверете што останало „под линијата“ и внимателно размислете дали некое од преостанатите прашања вреди за стресот, губењето енергија и разделбата.

Зајак
Она што ќе го научите за тврдоглавоста ќе можете да го пренесете на другите. Се разбира, под услов внимателно да ги избирате зборовите и да го ублажите вашиот пристап. Можно е да ги задржите вашите основни принципи, но и да покажете колку сте спремни да им помогнете на оние на кои им е потребна помош. За заљубените, август носи потврда за љубовта – ништо не може да ви ја скрши врската, колку и да трае!

Змеј
Август е месец за учење, професионален развој, размена на информации и силна комуникација. Ако чувствувате благи бранови на непријателство, одговорете со мирни понуди и тимска работа. Хармонијата се пренесува и на романтично поле, а осамените Змејови овој месец ќе се објаснат со љубовните искри.

Змија
Ве очекуваат обиди и избори. Одлучете мудро, внимателно изберете го моментот на извршување. Некои од одлуките можат да остават последици за цел живот, а клучната реченица за вас е – подобро доцна отколку никогаш. Потсвеста ќе помогне и во љубовните врски. Слушајте – и запомнете едно од вашите важни ветувања. Дали е тоа нешто што си го ветил?

Коњ
Доаѓаат награди за сите напори што сте ги направиле. Зен и топлина се вашите клучни зборови, дури и во романса. Тоа е тој поглед. Верувај му и тргни по својата среќа. Августовското сонце ќе ги поттикне љубовните аспирации, но на деловен план ќе има ненадејно трошење енергија. Побарајте помош од колегите и така ќе го постигнете вообичаениот квалитет на работа.

Коза
Следете ги сигналите и читајте ги повнимателно отколку што се навикнати повеќето луѓе. Вашиот професионален и љубовен живот во август може да биде исполнет со исполнување на вашите желби, само доколку искрено прочитате се што е напишано длабоко во вашето срце. Ќе најдете начин. Не се грижи.

Мајмун
Вашата мисија не е невозможна. Буквално ќе направите чудо на деловен план, а силата ќе ви даде ненадеен наплив на енергија – погрижете се да ги искористите деновите на моќност на најдобар можен начин. Во љубовта, не кријте го конфликтот – подобро е да го изразите вашиот гнев, само одлучете се за позитивен пристап.

Петел
Времето е клучот за длабинско запознавање на вашиот партнер. Немојте да бидете измамени од инстантната привлечност – искористете го летното време за да поминете што повеќе време заедно. На деловен план, ниту еден предизвик не е преголем за вас. Посветени сте на работата овој месец и ќе направите се што е во ваша моќ за да постигнете успех. Во текот на 30 дена од младата месечина, сите коцки ќе си дојдат на своето место.

Куче
Луѓето ќе ви дојдат на помош овој месец и пријатно ќе ве изненадат со нивната подготвеност за соработка. Затоа и не иницирате големи акции, туку го прилагодувате нивото на аспирации на можностите на целиот тим. Романтични прилики ве очекуваат на секој чекор, а една средба ќе биде повеќе од флерт… подготвени сте за сериозна врска?

Свиња
Една посебна личност излегува од заборавот и ве разгорува повеќе отколку што би сакале да признаете. Ако она што го чувствувате е среќа, тогаш не чекајте минатото повторно да ве потсети на можната иднина. На работа воздржете се од брзи реакции, особено ако се негативни. Дури и ако сакате да му дадете комплимент на некого, можно недоразбирање ќе предизвика непријатни реакции.

Advertisement