Лиза Лори, која има 52 години, се најде во фокусот на интересот на британските медиуми поради нејзиниот младешки изглед. Сите се изненадени кога ќе каже колку години има бидејќи изгледа многу младо, како да има триесет.

Лиза Лори и пркоси на своите години, затоа е во центарот на вниманието на британските медиуми. Сите се изненадени кога дознаваат дека Лиза има 52 години бидејќи изгледа како да е во раните триесетти.

Често ми приоѓаат многу помлади мажи, но јас само им се насмевнувам. Тие се шокирани кога ќе дознаат дека сум доволно возрасна за да им бидам мајка – рекла Лиза. Покрај тоа, Лиза тврди дека немала никакви естетски зафати, а нејзината рутина за убавина е едноставна. И покрај нејзиниот блескав и младешки изглед, таа тврди дека никогаш немала ботокс или друг третман против брчки и објаснува дека се се сведува на добрата шминка.

Мојата рутина за нега на кожа е нормална. Немам скапа козметика бидејќи сум алергичен на многу производи. Колку поевтино толку подобро. Не сум имал ботокс или филери бидејќи премногу се плашам од тоа. 80 отсто од времето носам шминка и вештачки трепки – истакнува оваа 52-годишна жена.

Advertisement

Таа откри и необичен совет за полна уста.

На секои три месеци сечам сочен компир на половина и го тријам на усните. Не знам каде слушнав за оваа техника, но навистина ми помага да ги задржам моите усни полни. Тоа е добар природен начин да имате полни усни – додава таа.

Лазја вели дека и се допаѓа тоа што многумина мислат дека е помлада, но дека не се чувствува секогаш удобно.

Понекогаш сум горд на себе, но понекогаш сум толку засрамен. Нема многу луѓе на моја возраст кои може да се помешаат со 30-годишници. Сега добивам многу повеќе комплименти отколку кога бев млад, што е лудо. Каде и да одам добивам комплименти и луѓето не веруваат колку години имам. Обично ми даваат меѓу 30 и 35 – раскажува таа за „The Mirror“.

Лиза сега зрачи со самодоверба, но не била секогаш таква – порано била многу срамежлива и повлечена додека не се пријавила на натпревар за убавина во 2016 година. Потоа таа стана баран модел за бројни модни куќи и брендови за накит.

Порано бев тивка и срамежлива, но еден ден решив да излезам од мојата комфорна зона. Никогаш не зажалив. Сега знам дека никогаш не е доцна за човек да проба нови работи. Досега имам учествувано на четири натпревари за убавина и ми се допадна секоја секунда – заклучила Лиза, а пренесува „Б92“.

Advertisement