дома автори мислења од admin

admin

6230 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Последни објави

Спијат на трупци, пијат вреќи со лекови: Сите членови на седумчленото семејство Стојковиќ се...

0
Младата хуманитарка Тамара Мисирлиќ вчера го посети семејството Стојковиќ. Срушените кревети потпрени со трупци, таванот кој се заканува да се урне, дотраените работи и рововите...

Поучна проказна: Внимавателно бирајте ги зборовите, откако ќе бидат кажани не можете да ги...

0
Еднаш, многу одамна, живеел некој старец којшто постојано ширел некакви гласини. Еден ден тој раскажал дека неговиот сосед е крадец....

ДЕДO МИРКО ГИ ПРАВИ НАЈДОБРИТЕ ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ ВО ТЕГЛА БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ: Вкусна зимница –...

0
Дедо Мирко ги прави најубавите зелени домати во тегла без конзерванси по рецепт кој сите го бараат за зимата Најубави се старите зимници од селото...

МАЈКАТА ГО ОСТАВИЛА ПРЕД КОНТЕЈНЕР И СИ ЗАМИНАЛА: 30 години подоцна, целиот свет му...

0
Најдобрата одмазда за судбината е успехот ... Тоа е доказ дека семоже да се постигне со упорност и работа... Мајка му го оставила до корпата...

СОПРУГОТ ЈА ОСТАВИ НЕПОДВИЖНАТА ЖЕНА, а потоа следеше нејзината одмазда

0
Риона Кели доживеа мозочен удар по што остана неподвижна. Нејзиниот сопруг, со кого помина 14 години во брак, рече дека не може да ја поднесе...