Од ТАМПОНИ до чизми: Келнер открива што наоѓа НАУТРО во кафичот...

0
Пронашол и неколку полначи за iPhone, еден машки елек од Адидас, парфем, нараквица, но и шпил карти, еден тампон и само една црна женска...

Раскрсница што ги мачи многумина: Дали знаете кој има предност?

0
Познатиот германски автомобилски клуб Еј-ди-еј-си повеќе од 100 години е посветен на работа и едукација за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Станува збор за најголемиот...

Поучна приказна за бог и добрите луѓе: Секогаш кога имате финансиски...

0
Поучна приказна за бог и добрите луѓе: Секогаш кога имате финансиски проблеми, прочитајте го ова… Имате ли финансиски проблеми и не сте во состојба да...

Мажена сум за Арап и втора жена сум му – Еве...

0
Се почесто се склучуваат бракови меѓу Босанки и бизнисмени од арапските земји, кои се веќе оженети. Поради притисокот од нивниот татко или брат, Боснките...

Верувањето вели: Ако го имате овој предмет во домот, ќе ви...

0
Според фенг шуи традицијата се верува дека фигурата на жаба, позната како кинеска жаба со пари или жаба на судбината, привлекува напредок, изобилство и...

Загатка на ЦИА можете ли да откриете колку е часот

0
„Тестирајте ги вашите аналитички вештини. Колку е часот на фотографијата?”, напишале од Американската разузнавачка агенција на Твитер, каде често објавуваат разни загатки со цел...

Скопјанецот Гоце сведочи што го натерало да даде отказ и да...

0
Голем број Македонци се селат од нашатата држава, а најчеста дестинација е Германија. Еден таков пример е Гоце кој реши за Слободен Печат да...

ДЕНЕС СЛАВИМЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ХРИСТИЈАНСКИ ПРОРОЦИ! Ова ни случајно не...

0
Светиот пророк Еремија живеел шест века пред Христа. На денот на овој голем христијански светец во многу краишта на нашата земја се одржувале обичаи...

Бил Гејтс позитивен на коронавирусот

0
Еден од најбогатите луѓе на светот Бил Гејтс е позитивен на коронавирусот. Не е јасно дали Гејтс, кој досега донираше милиони за борба против пандемијата,...

МАРИЈА наведе 16 причини зошто НЕ САКА ДЕЦА: Збесна некои луѓе,...

0
Се чини дека во последно време се повеќе млади се одлучуваат да живеат без деца, а причините за тоа се различни МАРИЈА наведе 16 причини...

Последни објави

(ВИДЕО) И дал на својата сопруга Американка да проба ракија и кебапи – ПОГЛЕДНЕТЕ...

0
Владислав Милановиќ е момче со српско потекло, кој со години живее и работи во Америка. Се ожени со Американката Миу и заедно снимаат видеа...

ДВА НАЧИНИ ДА НАПРАВИТЕ ДОМАШНО МАСЛО ПРОТИВ КОМАРЦИ: Направете го дома со ПРИРОДНИ состојки...

0
Во овој период од годината често купуваме масла и креми за заштита од летни штетници, но еве како да направите домашно масло против комарци,...

ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА ОВА НЕ ГО ЗНАЕ! Обичаите за крштевање некогаш и сега, кои варираат...

0
Замислете да го оставите вашето бебе на раскрсница и да чекате на страна да помине првиот маж за да го земе и да му...

Станувам во четири и половина секое утро за да подготвам појадок за мојот сопруг:...

0
Австралијката со својот пост започна лавина коментари на Фејсбук. Брук Смит, мајка на четири деца од Бризбејн, покрај тоа што се грижи за децата и...

Исчистете го дебелото црево со домашен сок за ДВА ДЕНА: Со овој метод ќе...

0
Сите здравствени проблеми започнуваат од цревата – затоа погрижете се за чистење на телото одвнатре Дигестивниот систем е една од најчестите „болки“ на современиот човек....