СЕКОЈ ДЕН ЗЕМЕТЕ ВОДА ОД СУВО ГРОЗЈЕ: По 1 седмица еве...

0
Покрај тоа што сувото грозје се става во разни колачи, можеби досега сте слушнале колку е здраво да јадете неколку бобинки суво грозје на...

ЧАЈ И ЛЕКОВИТА ВОДА ОД ЈАЧМЕН: Помага при главоболка, притисок, забоболка...

0
Јачменот е еден посебен вид житна култура, а уште се нарекува и бисерен јачмен кој е одличен за здравјето, а особено за срцето и...

Сане Трајчев Боледува од епилепсија и психичко пореметување: Купува леб за...

0
Сане Трајчев потекнува од Јастребник, но на млада возраст со родителите се населува во село Бели каде ќе остане се до денес. За жал,...

Петре Трпковски од прилепско Мажучиште ЕДВАЈ ВРЗУВАМ КРАЈ СО КРАЈ Крпен...

0
Петре Трпковски родум од Брез, 1975 година се населува во прилепско Мажучиште каде живее до денес. Завршил само основно училиште бидејќи порадиа инцидент не...

ЛИСТ ОД ЛЕШНИЦИ лек за вени и хемороиди!

0
Леската расте насекаде, особено на рабовите на шумите, ливадите и пасиштата, како и покрај патиштата како „жива ограда“. Освен лешникот, кој всушност е семето...

ДЕНЕС СЛАВИМЕ ДВА СВЕТЦИ: Направете го ова задолжително доколку сакате да...

0
Православна црква и нејзините верници денеска го слават преподобниот Симеон Нов Богослов, во народот познат како многу благ и богоугоден човек, како и Свети...

Тања Јошевска: Со мокри патики одев на работа само да заработам...

0
Тања Јошевска е девојка која несреќно живее од раѓање. Или била малтретирана или без поддршка. Првите девет години била жртва на семејно насилство од...

Секој ден појадував по три јајца: Еве што се случи со...

0
Се одлучив за личен експеримент и решив да појадувам по три јајца секој ден во текот на една недела. Резултатите ме воодушевија. Првиот чекор во...

Чај од малина и капина за прочистување на кpвтa кај жени,...

0
Насобраните штет-ни продукти во кр-вните садови претставуваат најголем јавен здравствен проблем што може да има сериозни последици. Акумулацијата на масни наслаги во кр-вните садови...

ЈА ПОДОБРУВА МЕМОРИЈАТА и ги регулираат ХОРМОНИТЕ НА СТРЕС – Личните...

0
Циметот е богат со антиоксиданси и други корисни соединенија. Некои истражувања сугерираат дека може да помогне во контролата на шеќерот во крвта, да...

Последни објави

ДЕНЕС Е СВЕТИОТ АПОСТОЛ ЈУДА: Кажи ги овие зборови и Божествениот ЈУДА ДА ВИ...

0
Еден од дванаесетмината. Син на Јосиф и Салома (но не Саломија Витлеемска), а брат на Јаков, братот Господов. Со Салома, ќерката на Ангеј (син...

И рекле да го абортира бебето бидејќи нема раце, а таа е нејзиниот најголем...

0
Докторите и рекле на мајката да ја абортира ќерката бидејќи на ултразвукот виделе дека нема раце, но таа станала најголемиот благослов на семејството. Таа...

Ангина пекторис е најчеста срцева болест: Д-р Вишеслав Хаџи Тановиќ ги откри трите подмолни...

0
Ангина пекторис е најчеста срцева болест и водечка причина за смрт кај нас Кардиологот Вишеслав Хаџи Тановиќ во утринската програма откри кои се...

ДАЛИ Е ВО РЕД да спиете со вклучена клима и вентилатор? Ова се стручни...

0
За време на високи температури веројатно едвај чекате да влезете во разладена просторија, а сигурно користите клима и дома и на работа. Експертот Марк Редик,...

Тамара, сопругата на Апасиев удри по ПРАТЕНИЦИТЕ: НАРОДОТ НЕМА ЗА ЛЕБ, а пратениците си...

0
ФБ СТАТУС од Тамара Јовнов Народ кој седи мирен дури нема буквално ни за леб, а пратениците си исплаќаат патни трошоци во илјадници евра. И власта...